Wpis z mikrobloga

#gramofon #audio #elektronika

Zmontowałem sobie niedawno zestaw:
- gramofon Technics SL-DD3
- przedwzmacniacz Vivanco PA115
- głośniki Logitech (takie miałem przy kompie, a chwilowo nie stać mnie na nic poważnego)

Z początku podłączyłem gramofon przez komputer, głośniki do kompa na próbę, jednak to była tragedia. Za poradą jednego Mirka dokupiłem przedwzmacniacz i podłączyłem bezpośrednio, bez kompa.

I tu pojawia się mój ostatni problem. Sam dźwięk muzyki jest, zdaje mi się, bardzo dobry, przynajmniej jak na te głośniki. Bez przytłumienia, głośny, czysty. Ale nawet zanim włączę odtwarzanie, tylko podepnę głośniki do przedwzmacniacza, słychać taki dźwięk . Oczywiście przy odtwarzaniu dalej jest mocno słyszalny.

Nie wiem co teraz z tym zrobić. Pewnie gdybym dowalił wzmacniacz i prawdziwe głośniki, byłoby git, ale nie mam hajsu.
Jakieś pomysły?
  • 18
  • Odpowiedz
@BuzzKillington: Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek ze sprzętem audio ale
kiedyś podczas rozmów na skypie i innych aplikacjach używających mikrofonu miałem właśnie takie ciche buczenie jak pokazałeś w filmiku na YT. Nie miałem uziemienia w puszce, miałem gniazdko z bolcem ale nigdzie nie podłączony był ten bolec. Wziąłem kawałek przewodu, wsadziłem do wtyczki od laptopa w miejscu gdzie miał wchodzic bolec (uważając na to aby nie dotknąć pozostałych dwóch
  • Odpowiedz
@BuzzKillington: brak uziemienia, przedwzmacniacz ma taką charakterystyke, że podbija mocno niskie tony. tak jak piszą wyżej możesz spróbować uziemić do kaloryfera (ja przynajmniej tak zrobiłem). z gramofonu na pewno wychodzi osobny kabel do jego uziemienia albo przynajmniej jest nakrętka do przykręcenia takiego kabla.
  • Odpowiedz
@BuzzKillington: to lipny preamp, w każdym z jakim miałem do czynienia można było podłączyć masę, bo tak się po prostu robi żeby nie brumiło i tyle; co innego kiedy w gramofonie nie ma osobno puszczonej masy tylko jest spięta z masą jednego z kanałów (np. w gramofonach Regi tak jest), a jak jest w twoim? Jak możesz pociągnąć masę z gramofonu to podkręć ją pod np. śrubkę w tym preampie
  • Odpowiedz
@wujek_romek: śrubki niestety miękkie okropnie i wyrobiłem dwie a nie dadzą się odkręcić więc dałem sobie spokój, ale przyłożyłem kabel masy do kawałka blachy w okolicach gniazd, którą widać między obudową i jest znacząca poprawa :D . Przykleiłem taśmą żeby się trzymało. Brzęczenie słychać już tylko jak bardzo podgłośnię, normalnie nie słychać w ogóle. Wielkie dzięki
  • Odpowiedz