Wpis z mikrobloga

Miałem napisać wczoraj ale wróciłem do mieszkania przed północą, a musiałem jeszcze #!$%@?ć coś na ciepło :)

Jestem już po 2 dniach treningu w Argos. Pierwszy polegał głównie na omawianiu bhp i poprawnego poruszania się po magazynie oraz sposobach manewrowania wózkami i paczkami. Potem były 3 testy, których nie sposób nie zdać. Następnie trochę papierkowej roboty. Na koniec mieliśmy oprowadzenie po magazynie, gdzie musieliśmy mieć założone tzw. safety boots (jak na obrazku na przykład). Jeśli ktoś nie miał własnych to dostał je od Argosa. Ja swoje kupiłem w Sports Direct za 23 funty + wkładki żelowe za 7 funtów. Najważniejszym punktem dnia było zapoznanie systemu z naszą wymową. Mieliśmy za zadanie przeczytać 200 komend związanych ściśle z procesem zbierania paczek i pakowania ich do wózka. Dzięki temu będziemy mogli porozumiewać się z systemem podającym nam lokalizacje kolejnych itemów. Trochę jak RPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drugi dzień czyli dziś zaczął się od krótkiego wprowadzenia w sali konferencyjnej. Potem założyliśmy buty, kamizelki odblaskowe i wzięliśmy ze sobą firmowy nożyk wraz z długopisem by udać się prosto na magazyn i rozpocząć trening praktyczny. Podzielono nas na 3-osobowe grupy. Każda osoba kolejno brała wózek i według instrukcji układała w nim produkty (średnia waga itemków to około 100 kg). Po zapełnieniu wózka odprowadza się go pod odpowiednie drzwi ładowni gdzie trafia później do ciężarówki. Na koniec dnia był jeszcze jeden banalny test, po którym dostaliśmy kluczyk do szafki w szatni.

Praca nie jest ani ciężka ani trudna. Trochę problemów sprawia przyzwyczajenie się do pracy pod systemem (można poczuć się jak robot). Z początku dziwnie manewrowało mi się wózkiem.

W tym tygodniu zmiana 14-22, w następnym 6-14. Zobaczymy po której będę bardziej wykończony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak na serio to planuję pracować tutaj nie dłużej niż 6 miesięcy, mimo że mieszkanie mam zajebiste. Potem może wyruszę na północ w rejony okupowane przez @sorek ( )

W kolejnym wpisie postaram się pokazać Wam trochę miasta, opiszę warunki w jakich mieszkam itp. Jeśli macie jakieś pytania, skargi to piszcie w komentarzach. Ja tym czasem idę spać bo bekonem mi się już odbija :D

#uk #emigracja #basildon #jeszczejedenemigrantzpolski
Defensywny - Miałem napisać wczoraj ale wróciłem do mieszkania przed północą, a musia...

źródło: comment_FKAnmX8AjHieVTqwDzZM0YqqGRcKfC6w.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@Defensywny: powodzenia! Cieszy mnie Twoje optymistyczne podejście. Życzę Ci jak najlepiej. A na bekon uważaj i jedz tylko ten z europy kontynentalnej!
  • Odpowiedz
@sorek: Dzięki! Czemu miałbym być nastawiony pesymistycznie? Będę zarabiał najniższą krajową a nadal będę mógł odłożyć około 2000 zł. Przed wyjazdem rozstałem się z dziewczyną, wtedy było #!$%@? bo poza tym byłem bez pracy. Teraz czuję się zajebiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio mało piję więc może będę miał do sprzedania nerkę w dobrym stanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Defensywny: Napisałeś, że średnia waga itemków to 100kg. Chodzi tu o pojedyncze, czy wszystkich ile włożysz na ten wózek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że mam podobną pracę, z tym, że jeżdżę wózkiem (LLOP) a na paletę lub wózki, wrzucam warzywa i owoce- od jakiś ziółek ważących gramy do skrzynek ziemniaków mających tak do 20kg.
Rada- podczas pierwszego miesiąca nie przemęczaj się. Naucz się pracy,
  • Odpowiedz
@damian91: oczywiście podałem średnią wagę itemków układanych do wózka. Sam wózek waży około 70. Łącznie z ładunkiem nie może przekroczyć 350. Pojedynczy najwięcej waży 30 kg. Przepisy BHP nie pozwalają podnosić cięższych rzeczy, z resztą zawsze możemy poprosić kogoś do pomocy.

Ja chcę też w ciągu kliku tygodni zrobić kurs na LLOP, wtedy jest dużo wygodniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Defensywny: U mnie w pracy, dzień po skończonym teście BHP miałem szkolenie na te wózki. Po miesiącu pracy na wózki z dłuższymi widłami (nie wiem jak to się nazywa ^.^).
Jakby na moim dziale każdy miał przestrzegać BHP to mało kto miałby dajmy na to 90% normy, nie wspominając o bonusie -musimy mieć ponad 100% i odpowiednią ilość pikowanych przedmiotów na godzinę: od 185 do 215.
  • Odpowiedz
@Zionik: mam certyfikat CAE, rozumiem 95 % tego co do mnie mówią, choć akcent sprawiał mi niekiedy trudności. Na początku miałem problem z mówieniem bo rzadko to praktykowałem. Wystarczy nie bać się i rozmawiać z ludźmi, wtedy naturalnie nabiera się wprawy w mówieniu.
  • Odpowiedz