Wpis z mikrobloga

Mirki komputerowe mam problem. Dostalem monitor nec lcd22wv i chce go podlaczyc do laptopa a lapka uzywac jako jednostke centralna. Łączę za pomoca kabla z dwoma koncowkami dsub (w lcd jest tylko takie wejscie). Obraz jest czysty ale widac taki male ruchy, zaklocenie, cos w stylu jak dawniej w kineskopowych telewizorach przy zakloceniach sygnalu tylko w znacznie mniejszej skali, ledwo zauwazalne dla oka, ale bardzo niekomfortowe. Dodam ze gdy w pracy podlaczylem laptopa do innego lcd byl podobny problem. I nie wiem, czy mam zle sterowniki do karty graficznej czy wejscie zepsute dsub przy lapku. Jak mysliscie?
#komputery #hardware #monitory
  • 8
@sataneria: 60 hz z gory narzucone. Kombinowalem z ustawienia nvidii ale do niczego nie doszedlem. A co do kabla, to mam z tymi filtrami, i zawsze myslalem ze.znaczy to ze kabel jest w miare ok XD
@jagodnik: laptop może generować mniej zakłóceń.
Kabel VGA to sygnał czysto analogowy, więc jest bardzo podany na wszelkiego rodzaju odkształcenia sygnału poprzez ingerencję obcych pół elektromagnetycznych.
Więc możesz spróbować ułożyć go gdzieś tak aby nie przebiegał koło innych kabli, zasilaczy itp.
@poco: zrobilem to w oddaleniu o dalej brak efektow :/ a co do tych filtrow to sa to po prostu takie przegrubienia plastikowe tak? Boje sie ze po prostu mam karte graficzna spieprzona.