Wpis z mikrobloga

#chorwacja
Moi mili, wybieramy się do Chorwacji i mam do was dwa pytania. Mam konto E-max w mbanku, na którym mam Euro- czy opłaca sie wymieniać PLN czy EURO na kuny w Polsce, czy robić to na miejscu w Chorwacji? Jeśli na miejscu, to czy najlepiej wypadają kantory, banki, czy płacić bezpośrednio kartą? Mam jeszcze kredytówkę MasterCard, ale tam tylko PLN. Drugie pytanie- jak radziliście sobie z internetem (chodzi o nawigację w telefonie)? No dobra, trzecie pytanie - polecicie jakieś wyspy z tanim biletem promowym? Z tego co widzę, to prom dla auta kosztuje całkiem sporo.
  • 9
@Foltek: 1. Ja zawsze wymieniam euro na kuny w Chorwacji, jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie.
2. Mastercard w mbank to bodajże przy każdej płatności 3% prowizji od każdej transakcji. Najlepiej kartą płacić jedynie na bramkach na autostradzie bo nie ma kolejek. A dla płacących gotówką z reguły są parokilometrowe.
3. Ściągnij sobie nawigację offline np. Here maps lub nav on road. Polecam
4. Nie pomogę z promem, nigdy nie byłem na
@Foltek: Ja w polsce wymieniałem złotówki na kuny (0.565 - bardzo dobry kurs). W chorwacji wypłacając 200 kun zjadło mi 121,xx zł + 9 zł prowizji, więc po kursie ponad 60gr za kunę mi wyszło. Nie wiem jak to wygląda przy twojej karcie i twoim koncie, najlepiej zadzwoń i zapytaj się w mBanku czy masz prowizje itd itp. Dokąd dokładnie do chorwacji się wybierasz? dokąd te promy chcesz?
@Kwilos: Najdłużej będziemy w Splicie i ewentualnie stamtąd wypłyniemy- tylko nie wiemy sami gdzie- każdy przewodnik poleca inną wyspę albo poleca wszystkie. My chcemy przede wszystkim wybrać taką, gdzie albo łatwo można się poruszać pieszo, albo można tanio przetransportować auto.
@Foltek: Jadę pojutrze pierwszy raz więc mam tylko wiedzę z internetu. Biorę euro w większosci również w mBank EUR.
Przelicznik do wypłat i płatności:
www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates
tam podaj fee 3% bo tyle mbank pobiera.
Nie płać kartą w PLN - podwójne przewalutowanie i kursy bankowe.
Nie umiem tylko wygooglować kursów wymiany walut w chorwackich kantorach. Znam tylko kursy EUR do HRK spread zbliżony do naszego?
Pozdrawiam