Wpis z mikrobloga

przeciwko in vitro na plebanii podczas samotnego obiadu.


@t3m4: Jednak nie chcieli zakazać in vitro na cały kraj, ciągle można to było zrobić prywatnie. Obecnie NFZ to refunduje;] Jeszcze 10 przykazań nie jest kodeksem prawnym, więc katoliban nam nie grozi. Lewactwo chce wszystko przepchnąć prawnie, aby obowiązywało wszystkich. Są niektórzy "katolicy" jak Bronisław K., który olał nauczanie Kościoła i poszedł do komunii świętej (to jest głupota), samo chodzenie do Kościoła
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

Jednak nie chcieli zakazać in vitro na cały kraj,ciągle można to było zrobić prywatnie. Obecnie NFZ to refunduje;] Jeszcze 10 przykazań nie jest kodeksem prawnym, więc katoliban nam
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: nie chodziło mi o konsekwencje, a o wolność czy też jej brak w wyrażaniu swoich poglądów, bo chyba o to chodzi w tym obrazku. Poza tym:

nie chcieli zakazać in vitro na cały kraj, ciągle można to było zrobić prywatnie


ale z tego co pamiętam chcieli zmian w projekcie ustawy, więc tak czy inaczej lobbowali na swoją korzyść. Nie mówię że to źle, mówię tylko, że nie jest kościół tak zdystansowany od państwa jak chciałbyś to
  • Odpowiedz
Ma wpływ, jednak to jest rzekomo katolicki kraj w większości, więc trudno, aby większość była dyskryminowana prawnie


@Kaczypawlak: no tak, ale to, że większość Polaków jest w teorii katolikami nie znaczy jeszcze, że większość Polaków popiera z góry do dołu nauki kościoła: dlatego jego lobbing nie różni się w tej materii od jakiegokolwiek innego.
  • Odpowiedz
Podaj mi nowszy news, w którym mowa jest o jakiejś większej zmianie w podejsciu PiS do in vitro to będzie pozamiatane.


@6c6f67696e: Nie ma, jednak już chwilowo tą sprawę uregulowano i nie wiadomo czy do tego wrócą po wyborach, chociaż to możliwe.

Jacy lewicowy lobbyści mają posady państwowe? Poważnie jestem
  • Odpowiedz
Po pierwsze jest różnica pomiędzy religia a światopoglądem


@galaxie500: Jaka?
I drugie - urząd prezydenta nie oznacza zakazu udziału w nabożeństwach, bo nie daj Boże jakiś ateista-socjalista-feminista się obrazi. W II i III RP takie udziały były tradycyjne i powszechne. Nie ma też nic złego w odcinaniu się od tego, po prostu to wybór danego prezydenta.
  • Odpowiedz
No wiesz, niedawno 60 letnia aktorka po terapii hormonalnej została mamą.


Jeden z nas ma mylne pojęcie na temat naprotechnologi. (Bo z tego się naśmiewałem)

Wanda Nowicka, problemem są Ci z wpływem na ustawodawstwo. Przecież to lobbystka i niedawno aferę miała, dosłownie posłanka jednej ustawy.


to,
  • Odpowiedz
akurat taki np marsz szmat dotyczy tylko prawa kobiet do nie bycia oskarżanymi o zainicjowanie gwałtu na samych sobie przez nieodpowiedni ubiór, z tego co pamiętam nie miał mieć żadnych konsekwencji w zakresie prawodawstwa :P


@t3m4: Apele księży odnośnie in vitro też nie mają konsekwencji w zakresie prawodawstwa - to tylko apele. A czy politycy ich posłuchają, to już inna sprawa.
  • Odpowiedz