Wpis z mikrobloga

Dostałem niedawno moje nowe arduino za 2$. Jest to wersja Nano.
Link do aliexpress
W ramach testu możliwości wykorzystałem układ z poprzedniego mojego wpisu w tym miejscu

Układ ten działa już od kilkunastu godzin bez żadnego problemu. Jaka jest różnica między Uno R3(z chin) a Nano? Przede wszystkim rozmiar. Wielkością Nano przypomina moduł bluetooth HC-06. Obie płytki korzystają z tego samego mirko kontrolera ATmega328P. Nano posiada jednak więcej pinów analogowych(2 więcej), a piny cyfrowe generują 40mA zamiast 20mA jak w UNO.
Nano ma dwa razy mniej pamięci SRAM i EEPROM.
Brakuje mu też dodatkowego wejścia zasilającego, a do podłączenia przez USB będzie potrzebny kabel mini USB(nie było w zestawie).
Chiński klon bez problemu został rozpoznany w Arduino IDE, oczywiście po wybraniu opcjach płytki Arduino Nano i odpowiedniego portu USB.

Z prawie taką samą funkcjonalnością otrzymujemy dużo mniejsze urządzenie. Idelany do projektów gdzie rozmiar i waga ma znaczenie. Jak będę miał więcej czasu, postaram się przygotować nowy projekt z wykorzystaniem Arduino Nano z Chin wykorzystując nowe częsci, które powinny dotrzeć do mnie niebawem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#arduinozchin #arduino #aliexpress #elektronika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Izanagi013: Na stronie przedmiotu majfriend chwali się, że w klonie wykorzystali lepszy chip USB poprawiając szybkość transmisji z PC i kompatybilność z windows. Testowałem jednak na linuxie.
  • Odpowiedz