Wpis z mikrobloga

@Mhrok: Odpowiednie zatrudnienie, do tego E i D pkt. 1,2,3,4,5,7,10. Przeszkolenie BHP, ppoż i polecenie na prace uruchomieniowe.Te ostatnie daje mi opcję chodzenia po całym obiekcie bez wyłączeń.
  • Odpowiedz
@Mhrok: Stosunkowo prosto. Poszło zapotrzebowanie z firmy i kilka osób od nas. W sumie chyba z 20. Do tego szkolenie i "egzamin" z pytaniem gdzie pracuję...
  • Odpowiedz
@soadfan: ale jakiś opis takiej stacji mógłbyś zrobić :) zawsze mnie tam interesowało co jest co, ale poza najbardziej oczywistymi elementami takiego pola nic nie wykminię. Jest gdzieś opisane z czego składają się te wszystkie tory w RPZ itp?
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: po kolei od transformatora na dalszym planie po prawej stronie:
- transformator
- ogranicznik przepięć
- przedkładnik napięciowy
- odłącznik transformatorowy z uziemnikiem
  • Odpowiedz
@soadfan: a masz może więcej zdjęć albo ujęcie z boku? w tej perspektywie wszystkie przewody mi się krzyżują :)

co to jest to czerwone orurowanie przy trafo?
do czego są na trafo te małe odczepy (czy jak to się w energetyce nazywa :)) - jakieś zasilanie potrzeb własnych?
te odłączniki są w tej chwili załączone? tor prądowy idzie po tym ramieniu ruchomym poprzecznie od linii? (nie potrafię ogarnąć przy tym
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: > a masz może więcej zdjęć albo ujęcie z boku? w tej perspektywie wszystkie przewody mi się krzyżują :)
Niestety tylko to foto na tej stacji.

co to jest to czerwone orurowanie przy trafo?


To jest instalacja
  • Odpowiedz
@soadfan: myślałem, że tam jakaś instalacja p.poż. proszkowa musi być, a nie tak wodą zlewać :)

na trafo chodzi mi o szpilki, z tym że widzę tam trzy grube wyjścia (kolejne fazy) i od przewodów każdego z nich odchodzi zaraz taki mały odczepik do mniejszej szpilki, z tych mniejszych i jaśniejszych talerzyków - do czego to jest?

OK, to jeśli chodzi o odłączniki: te które widziałem dotąd miały takie ruchome
  • Odpowiedz