Wpis z mikrobloga

Komputer dla programisty do 3000zł około. Monitor mam, brakuje całej jednostki. Powód zakupu: laptop juz nie daje rady.

Komputer tak jak wspomniałem, dla programisty. Więc używałbym go głownie do pracy. Nie mniej za miesiąc mógłbym kupic lepsza grafike i wtedy dałoby sie w coś pograć :) (wiedzmin !)

Na czym mi zależy: 16gb ramu ( 8gb często mi sie kończy: odpalony intelij z backendem + webstorm z frontenem + chrome i kilka inncy programów = cała pamięć gdzies znika)

Procesor: zastanawiam się nad i7 i wtedy chyba nie starczyłoby na karte graficzna. Pytanie czy ta zintegrowana starczy do normalnego korzystania z internetu itp(oczywiscie tylko przez jakiś czas, za msc mógłbym dokupić jakąś grafike).

Dysk: widziałem jak działa ssd, magia :D chciałbym to mieć o ile wystarczy funduszy.

Karta sieciowa z wifi.

Obudowa, jakaś tańsza, ale też żeby była duża i przewiewna. Kolor: czarny.

Polećcie coś miraski, dzięki :D
#pcmasterrace
  • 19
@Gottek: Integry mają głównie tylko 1x HDMI i DVI.
jeżeli masz monitor na displayport albo planujesz (mam nadzieję) kupić kolejny monitor, zastanów się czy takie dwa porty wystarczą.

SSD - pracujesz jako programista i nie masz SSD?! przecież dzisiaj to kompletna podstawa.
ja właśnie zmieniam kupionego ponad rok temu cruciala m550 120 gb na MX200 250gb.

No własnie nie wiem, zależy mi na komfortowej pracy :) i5 wystarczy ?


@Gottek:
@Gottek: Jak kupisz Dellowską używkę (Tylko Dellowska, goście trzymają jakość na wysokim poziomie) to gdzieś za 1.5k dostaniesz i7 2-3 generacji, jak się postarasz to ze wszystkim prócz grafiki porządnej (bo je dla firm składają). Wtedy za 1k kupisz grafikę i powinno hulać. Ja za 1450 kupiłem xeona x5650 (odpowiednik i7-2600) z 12GB Ramu i dwoma dyskami (i grafika Quadro FX1800)