Wpis z mikrobloga

U2412


@nawon: masz to podłączone po hdmi do macbooka i zrobione coś na wzór PC? czy w jakikolwiek sposób USB z monitorów współpracuje z macbookiem? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie takiej konfiguracji? Z ciekawości bym zobaczył jak to wygląda. Jakie opinie na temat tego monitora?
@tymmej:
@vLeg3nd: Mam jakiegoś Samsunga 27". Po HDMI. Działa spoko - można zamknąć klapę i działać z jednym zewnętrznym ekranie.

@vLeg3nd: MacBook Air i starsze Pro nie miały HDMI. Trzeba było podłączać albo przez DisplayPort bezpośrednio, albo za pomocą przejściówki.
@Sebaall: Myślałem nad Thunderbolt Display ale w porównaniu do innych monitorów jest drogi. Wiem, że ma sporo innych bajerów. Pod jakiego macbooka masz to podpięte? Jakie są Twoje opinie na ten temat? Może masz porównanie jak pracuje się na Thunderbolt Display a jak na jakimś innym monitorze, nie apple?
@vLeg3nd: Wcześniej miałem go podłączonego do MacBooka Pro 15 Late 2011, od niedawna używam go z MB Pro 15 Retina 2015. Ogólnie jestem zadowolony - wbudowana ładowarka do laptopa, kamera, dodatkowe porty itd. Niektórym napewno może przeszkadzać, że jest to jednak lustro przy mocnym świetle.
@Sebaall: Widziałem że w tych starszych Thunderbolt Display jest ta starsza ładowarka MagSafe. W nowszych już dają MagSafe2? Masz do tego podłączoną mysz i klawiaturę po bluetooth?
@vLeg3nd: W zestawie z monitorem jest przejściówka z MagSafe na MagSafe 2, więc można go używać ze wszystkim Makami. Mam makową klawiaturę po BT i myszkę logitecha z donglem podłączonym do USB w monitorze.
@Sebaall: A zauważyłeś problem z połączeniem do Wi-Fi jeśli jest podłączone coś po bluetooth? Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jak mam podpiętą myszkę to chyba Wi-Fi interferuje z bluetooth i zrywa co chwilę połączenie Wi-Fi.
Jest sens szukać gdzieś taniej tego monitora, czy lepiej dołożyć i kupić z apple.com?