Wpis z mikrobloga

Miałem chwilę żeby posiedzieć przed tv. Trafiłem akurat na magazyn I ligi. Od lat PZPN próbuje poprawić reputację i poziom tych rozgrywek, i powiem wam, że to powoli zaczyna przybierać odpowiedni kształt. Oglądając skrót Arki z Zawiszą, nie dostrzegłem większych różnic w porównaniu z meczem ekstraklasy. Ładny stadion, dużo ludzi, przyzwoite ekipy, wywiady, konferencja prasowa. Miło było mi oglądać taką ligę, a pamiętam jeszcze czasy, gdzie od korupcji w (wtedy jeszcze II) lidze huczało, stadiony - ruina, murawy - błoto, Stasiak Opoczno - Tłoki Gorzyce praktycznie niczym nie różniły się od zawodów IV ligi. Jasne, są jeszcze mniej kameralne miejsca, bardziej swojskie, ale dobrze, że wyciąga się tę ligę za uszy do poziomu cywilizowanego. Teraz to trochę tak ładnie wygląda, a jakości niewiele, no ale i tak jest lepiej chociaż z wizerunkiem. Dobry manewr był także z II ligą, żeby nie miała podziału, no i teraz z III, żeby grały w niej najlepsze ekipy z województw. PZPN za czasów Laty to była pijacka, łapówkarska organizacja. Pozostaje jeszcze tylko najważniejsze - podciągnąć poziom sportowy, dziwię się trochę że Nieciecza aż takie bęcki dostaje.

A, no i jeszcze przydałoby się poprawić frekwencję na stadionach i poziom sebizmu ograniczyć do minimum, no ale to już ciężej...

#iliga #ekstraklasa #pilkanozna #arkagdynia #zawisza
  • 11
@Sojerr: Akurat taki mecz się trafił polsatowi, mieli farta. W poprzednich sezonach nawet te hitowe mecze były gówniane często. Arka, tak mi się wydaje, gra teraz jedną z najlepszych piłek w 1. lidze, ale podobało mi się też Zagłębie Sosnowiec ostatnio, fajnie grali.
@Svoboda: Byłoby super. Jeszcze parę lat trzeba będzie na to poczekać, nadal mało drużyn prezentuje choćby przyzwoity poziom - licząc wszystko.

@Bunkier: zgodze się. Pamiętam jak Arka spadała, już wtedy miała ten spoko stadion.