Wpis z mikrobloga

ojciec wymienia włączniki światła, dotarł do łącznika świecznikowego (ten z dwoma przyciskami) i coś tam klnie bo mu nie działa. Kable w puszcze to radosna twórczość elektryka, kolory nic nie znaczą. Stwierdziłem że mu pomogę bo tylko #!$%@? leciały. Ogarnąłem co jest czym, włącznik jakiś dziwny, opis mało czytelny więc kombinuję. Okazało się że że muszę zrobić coś na kształt mostka, zrobiłem, chcę włożyć, krzyczę do ojca żeby wyłączył bezpiecznik. Wiedząc że ostatnio niezbyt słucha co się do niego mówi robię to dwukrotnie i jeszcze zapytałem czy to zrobił, zapewnił że tak. Wkładam ten dokrojony kawałek przewodu odsuwając inne. Jak nie jebło. Profit ujemny taki że mam lekko poparzony palec a ojciec #!$%@?ł mnie za to, że śmiałem mieć do niego pretensje o to, że nie wyłączył prądu (dla którego nabrałem troszkę respektu), po czym pokłócił się z matką bo stanęła w mojej obronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#coolstory #januszeelektryki
  • 3
@tomekwl3: we wlacznikach zadnych mostkow nie trzeba robic :s, jezeli nie masz puszki, tylko wszystkie kable we wlaczniku to neutralne (powinny byc niebieskie) laczysz ze soba i izolujesz, uziemienie (zolto zielony) laczysz ze soba i izolujesz, a fazowe (brazowe, czarne) podlaczasz do wlacznika, jeden kabelk z gory drugi z dolu w 90% wlacznikow
@plazma: wszystkie trzy kable były czarne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przełącznik miał dwa wejścia i cztery wyjścia. Zabawa polegała na tym żeby jednym przełącznikiem obsłużyć łazienkę i WC. Każde wejście / wyjście miało dwa otwory więc dało się zrobić mostek w cywilizowany sposób. Wyglądało to tak że w wejścia 1 można było przełączać między wyjściami 2 i 3, a z wejścia 4 - między wyjściami 5 i
@tomekwl3: hmm i tak dziwne, taki podwojny wlacznik i tak powinien obsluzyc z jednej zyly, chociaz mogl byc "bardziej rozbudowany ;)" i moglby pracowac na dwoch obwodach, o!