Wpis z mikrobloga

Są sobie dwie żaróweczki. Jedna z nich informuje że nie coś nie działa, i mruga gdy pracuje. Druga żaróweczka świeci się najjaśniej gdy są mechanicznie zetknięte dwa kabelki, i troszeczkę słabiej gdy czujnik poda wartość zero jedynkową oraz obie zaświecą się wstępnie po podaniu prądu przez kilka sekund, wnioskuję ze po wysokości napięcia. 12V a potem 14V. I teraz gdy odłączę jedną z tych żaróweczek, dokładnie tą którą opisywałem jako pierwszą, to nie działa druga. Wnioskuję, że jest to jeden ze specyficznych typów podłączenia. Tj szeregowo albo równolegle, że tutaj się rozłączy to nie działa całość..

No cóż..#pytanie mam.. jak mam zrobić żeby działa tylko jedna, a druga żeby była odłączona.
Bo ta którą chcę odłączyć świeci się cały czas bo informuje że coś nie działa.. usunięcie usterki jest nieopłacalne, jest nie potrzebne do życia, a że ta żarówka nie jest zaprojektowana aby świecić się cały czas - to nagrzewa się srogo.. Obudowa potrafi parzyć.. Dlatego chce żeby była odłączona.. ale jednocześnie potrzebna jest mi ta druga..

#elektryka #elektrykwysokichnapiec #elektornika #automatyka #informatyka #inzyniera #prad #volt #napiecie #blyskawica #alejajanawykopiejestlimitdlugoscitagasprawdzcieto
  • 1