Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego środowisko (rzekomo polskie, narodowe), które paliło flagę UPA podczas rocznicy Powstania Warszawskiego ma w orle znak jednoznacznie hitlerowski? Przecież wokół tego symbolu skupiają się wszystkie nacjonalistyczne środowiska rosyjskie i prorosyjskie, z falangistami czy OWP na czele. Nie mówiąc już o nazistowskim, ruskim oddziale Rusicz.

Obecna forma symbolu jest wzorowana na słynnej mozaice z zamku Wewelsburg. W III Rzeszy zamek miał stać się centrum ideologicznym i przedstawicielstwem rządu SS . Heinrich Himmler , szef SS, chciał tu założyć "Centrum Nowego Świata".


#ukraina #rosja #ruskapropaganda #nazizm #faszyzm #ruchnarodowy #4konserwy #polska #historia #neuropa
0.....2 - Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego środowisko (rzekomo polskie, narodowe), k...

źródło: comment_6v3YZaTUmzuWvZCfz3rBVj6xT0u4xA9B.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@0002: Nie wiem, nie mam pojęcia, nie znam się ale na moim osiedlu w rocznicę PW piły piwko typki w koszulkach z kotwicą. Kilak godzin później w nocy obudził mnie ich śpiew "narodowy, narodowy socjalizm". Hm... czy tylko mi się tu coś nie zgadza?
  • Odpowiedz
Nie używają go po to by być powiązany z nazistami tylko ze swoją słowiańską przeszłością


@Aszmrog: Jasne. Jest to symbol, który można po prostu "bezpiecznie" używać - pod względem prawnym. Ułatwia międzynarodową, wzajemną identyfikację środowisk.
  • Odpowiedz
@lookazh: Widzisz. Ja też nie sympatyzuję z Kościołem, jednak jak się czyta publikacje dot. rosyjskiej geopolityki, w tym ich kreatora, Dugina, można dojść do prostego wniosku. Celem Rosji jest zgładzenie kościoła katolickiego i jego eliminacja. Od pewnego czasu bardzo dobrze rozumiem religijne i obronne postępowanie np. Dudy. Ma rację pisząc, że to jest podstawa polskiej tożsamości i bezpieczeństwa.

Skoro jednak duginowskie idee są tak atrakcyjne dla władzy Putina, powinniśmy się zainteresować, co też eurazjatycki myśliciel ma do powiedzenia na temat Polski. Jakie miejsce dla naszego kraju przewiduje w przyszłym porządku światowym?



W tym wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami – Polska, Ukraina, Europa Środkowa, a kto wie, może nawet Niemcy – musi zniknąć, zostać wchłonięte –
  • Odpowiedz
@0002: Nie popadaj w paranoje swastyki istnieją od kilku tysięcy lat, można je spotkać na słowiańskich posągach to nie powód aby ich zakazać bo jakiś wariat 70 lat temu rozpętał wojnę. Rozumiem zakaz rozprowadzenia nazistowskiej swastyki obróconej o kilkadziesiąt stopni bo jest to znak środowisk nazistowskich.
Ale kołowrót i dziesiątki innych swastyk są naszą historią.
  • Odpowiedz
@0002: Z naciskiem trzeba podkreślić, że historia swastyki nie zaczęła się w latach 30-tych XX wieku lecz sięga wielu tysięcy lat ludzkiej cywilizacji wstecz. Symbol ten oznaczał zawsze coś pozytywnego: Słońce jako dawcę życia, powodzenie w boju, urodzaj w plonach, szczęście, symbolizował bóstwo. Spotkać go można na wielu kontynentach i wśród wielu kultur od starożytnej Europy (kultury neolityczne, Grecja, Rzym, Celtowie, Germanie, Słowianie) poprzez Indie (Hinduizm), Chiny (Buddyzm), Japonię po
  • Odpowiedz
@0002:

...Powstania Warszawskiego ma w orle znak jednoznacznie hitlerowski


;_; tak bardzo hitlerowski, Kołowrot. Symbol naszych przodków, Słowian których Hitler tak bardzo nienawidził i chciał uczynić ich swymi parobkami.

Nie winię cię za brak podstawowej wiedzy na temat historii i wierzeń własnego kraju, niestety w szkołach wolą uczyć o starożytnym Rzymie niż Polsce, a samemu rzadko się chce czegoś dowiedzieć.
  • Odpowiedz