Wpis z mikrobloga

Mirki... Czy #gtav odstaje poziomem brutalnosci, przemocy i seksu od Far Cry, Hitmana czy Wiedzmina 3? 12 latek chce gre... Od tych wymienionych go nigdy nie separowalem bo ja tez gralem za gowniaka we wszystko co bylo lacznie z Carmageddonem... No dylemat mam :/ #gry
  • 13
  • Odpowiedz
@neo_vir: raczej nie powinno być problemu, mając 12 lat grałem w gorsze gry jakby to 8-10 latek chciał to bym się zastanawiał ale 12 latek to nie wiem w czym problem
  • Odpowiedz
@neo_vir: A w W3 wybrał Yen czy Triss? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystko zależy od tego czy rozumie, że to tylko gra. Jak dziecko nie ma sieczki zamiast mózgu to mu byle gra nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
@neo_vir: wszystko zależy od dziecka, choć ja bym akurat Wiedźmina i GTA5 nie polecał jako gry dla 12-latka. Hitman? OK, są morderstwa, ale gra przynajmniej uczy jakiegoś planowania, kombinowania. Nie są też one jakoś szczególnie krwawe - gorsze widuje się w produkcjach TV puszczanych o 16:00.
Far Cry? Chyba najbardziej odpowiednia gra dla małolata z tych, które wymieniłeś. Sandbox, sporo eksploracji, zabójstwa standardowe, bez przesadnego rozlewu krwi. Nie przypominam sobie scen
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiedmolol: wybory w w3 mial takie jak ja (nie widzial jak gram) z tym, ze on chyba wybral Yen a ja obie (dupek maly...). Czy ogarnia, ze to tylko gry... No nie ma zadnych symptomow, ktore wskazywalyby inaczej... Nie mniej jego swiadomosc swiata jest duzo mniejsza niz u mnie w wieku 12 lat... Stad watpliwosci.
  • Odpowiedz
ze on chyba wybral Yen a ja obie


@neo_vir: Czyli mówisz, że 12-latek jest bardziej ogarnięty w romansowaniu i sprawach damsko-męskich niż ty? xD

A co do "świadomości" sam mam 11-letniego brata i uważam, że to debil ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jednak w GTA V sobie gra i nie widzę nic co powodowałoby u mnie jakieś obawy.
  • Odpowiedz
@neo_vir: damn, nie doczytałem posta i odpowiedziałem z dupy. GTA5 nie odstaje brutalnością jakoś szczególnie, ale sceny tortur w wykonaniu Trevora mogą być kontrowersyjne. No i możliwość macania lasek po tyłach i cyckach w nightclubie. Poza tym dialogi są dość mocne i zapadają w pamięć, więc może się okazać, że Ci zacznie naśladować któregoś z bohaterów. Na GTA5 bym guwniakowi nie pozwolił w tym wieku raczej.
  • Odpowiedz
@neo_vir: ja mam na ten temat mieszane uczucia. Sam w podstawówce grałem w GTA I i II, jak nocowałem u kumpla to ryliśmy w quake, a sam męczyłem UT dopóki mama mi płyty nie zniszczyła ( ͡° ʖ̯ ͡°) i nie wyrosłem na psychopatę. Myślę, że to kwestia indywidualna, ale też nie da się ukryć tego, że gry w tamtych czasach to była nędzna namiastka tego, co
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiedmolol: Cumplu, jedna jest ruda a druga nosi ponczochy... Z fetyszami nie wygrasz :P stawiam to na karb tego, ze mlody jeszcze nieuksztaltowany :P (tyle tlumaczenia sie :P)

@tomash-pl: Talara z w1 i w3 nie przebija chyba :P dialogami sie nie martwie, nie zauwazylem zeby chlopak powielal jakies zachowania czy uzywal cytatow z gier.

@pcmasterrace: to o czym piszesz wlasnie mnie martwi, ale z drugiej strony... To wszystko jest
  • Odpowiedz