Wpis z mikrobloga

a to nie komuniści tworzyli struktury komunistyczne? I powiedzieć Ci kto o to dbał? Polskie Państwo Podziemne :).


@flejwaflejwaplejapleja:

Bezmyślna, ignorancka wypowiedź.
To tak jakbyś powiedział, że naziści tworzyli struktury nazistyczne ... bo przecież nie Niemcy, nie ?

I powiedzieć Ci kto o to dbał? Polskie Państwo Podziemne :).


słaby troll.
  • Odpowiedz
@Laserade: Słaby troll? Doedukuj się synku. W pewnym momencie, bodaj był to rok 1943, nie pamiętam dokładnie, trwały nawet rozmowy o wcieleniu bojówki komunistycznej do Państwa Podziemnego! Polacy mieli obowiązek pomagać komunistom, wszystkie dane polskiego wywiadu szły do Rosji, jak się sowieci denerwowali koniecznością czekania na polskie dane wywiadowcze żeby przeszły z Polski do Anglii i dopiero do Moskwy, to zbudowano bezpośrednią komunikację Warszawa-Moskwa.
Dokładnie tak. Dowództwo Polskiego Państwa Podziemnego wypięło
  • Odpowiedz
@flejwaflejwaplejapleja:

No chyba coś ci się #!$%@?ło, najbardziej to pomogli nam w czasie powstania o ktorym mowa.
A komunistów przyjezdzajacych witali kwiatami żydzi ze wschodu.

To, że Polska widziała w nich sojusznika do pokonania Niemców, nie znaczy że dbali o komunizm w Polsce jak raczysz kłamać.

Tak bardzo dbali, że potem z nim walczyli i byli przez żydowskich komunistów za to zabijani.

Super logika bulwo.
  • Odpowiedz
@Laserade: Super logika? Jak można widzieć jednego wroga jako SOJUSZNIKA do pokonania drugiego wroga? Owszem, może być pomocny. Należy się jednak zastanowić, co ma więcej sensu:
1. Walka z Niemcami, Bolszewia wchodzi na ziemie Polski -> okupacja na 50 lat.
2. Walka z Sowietami, Niemcy następnie są pokonani przez Anglosasów -> wolna Polska.

Ja wybrałbym 2. I wiele osób, szczególnie na emigracji w Londynie, o tym mówiło, ale Polskie Państwo Podziemne
  • Odpowiedz
Super logika? Jak można widzieć jednego wroga jako SOJUSZNIKA do pokonania drugiego wroga? Owszem, może być pomocny


@flejwaflejwaplejapleja:

Owszem, super logika którą prezentujesz znowu. Sam sobie właśnie przeczysz.


Jak można widzieć jednego wroga jako SOJUSZNIKA do pokonania drugiego wroga?


Sekundę potem:


Owszem, może być pomocny


LAWL.

Jest nawet takie powiedzenie "wróg mojego wroga jest wrogiem mojego wroga".


2. Walka z Sowietami, Niemcy następnie są pokonani przez Anglosasów -> wolna Polska.


Ponownie
  • Odpowiedz
@Laserade: Sojusznik to coś więcej niż osoba o chwilowo sprzyjających celach.
Wróg mojego wroga działa, ale nie w sytuacji, gdy owy wróg mojego wroga jest także moim wrogiem. Wtedy to oni współpracują przeciwko mnie - i tak się stało w 1939.
To nie jest moja logika. To jest logika chociażby braci Stanisława i Józefa Mackiewiczów, to jest logika generała Grot-Roweckiego, to jest logika wielu ludzi, którzy chcieli wolności, a nie życia
  • Odpowiedz