Wpis z mikrobloga

Mirki! Od jutra jestem w Karpaczu z #rozowypasek. Jednego dnia planujemy wejść na #sniezka . W jedną stronę myślę, że warto pójść niebieskim szlakiem koło Samotni. Ale pozostaje mi jeszcze wybór szlaku w drugą stronę. Co byście polecili i dlaczego?
Druga sprawa jest taka, że jednego dnia planujemy pojechać do Szklarskiej Poręby I tutaj pytanie czy jest techniczna opcja jednego dnia zobaczyć i wodospad Szklarki i Śnieżne Kotły? Niestety dojeżdżamy na miejsce PKP, więc tylko komunikacja miejska wchodzi w grę.
#karkonosze #karpacz #szklarskaporeba #podroze #wakacje #kiciochpyta
  • 18
@somek: Da się i Szklarki i Kamieńczyk i Śnieżne, tylko pytanie jak szybko się poruszacie w górach. Zresztą wysiadacie w Szklarskiej Dolnej, idziecie na Wodospad Szklarki i potem w najgorszym przypadku na wyciąg ;) Poza tym w Karkonoszach w ten weekend jest Maraton Karkonoski więc uważajcie na szlakach ;)
@somek: Jeżeli nie boicie się stromizny to polecam zejscie czerwonym. Dzis wyjezdzam z Karpacza, a na Sniezke wchodzilem 2 razy. Czerwony i niebieski to wg. mnie 2 najfajniejsze szlaki.
@somek: A jeśli chodzi o jedzenie, to polecam Pod Jesionami, lodziarnię sopelek, pizzerię king. Z tego co słyszałem warto jeszcze zajść do baru Wrzos i pierogarni pierogowo. Wystrzegajcie się prywatnych taksówkarzy (za podwiezienie do karpacza górnego z centrum chcą 15-20zł, gdzie pksem płacisz 2zł ;)
@somek: ja sam do karpacza raczej rzadko cisnę, ale patrzę na rozkład to polecam pojechać do sobieszowa pks i tam się przesiąść w pks do szklarskiej, nie będziecie bez sensu jechać aż do jg, połowę krócej jazda
@jerzy110992: Zgadza się ;) Z dojazdem pkp pisałem ogólnie, bo jechaliśmy z Gdańska, a dalej wiadomo, busem z Jeleniej Góry ;)
Ze Szlarską pewnie w sumie było by szybciej tak jak piszesz, ale te 20min już w sumie nie zrobi różnicy, a bezpośrednio bez żadnych przesiadek, więc nie jest źle ;)
@narwi: Tak zrobiliśmy ;) Weszliśmy niebieskim, a schodziliśmy czerwonym do schroniska Łomniczka, a dalej przez Wilczą Przełęcz żółtym.