Wpis z mikrobloga

@Kotex:
"Wilk stepowy" - Hesse
"Kwiaty dla Algernona" - Keyes
"Mroki" - Borszewicz
"Dworzec Perdido" - Mieville
"Historia twojego życia" - Chiang
"Limes inferior" - Zajdel
"Morfina" - Twardoch
"Shantaram" - Roberts
  • Odpowiedz
@Kotex:
Zdecydowanie najśmieszniejszą książkę (cykl) który ostatnio czytałem to seria "cwaniaczka": Jeff Kinney "Dziennik cwaniaczka" i kilka kolejnych. Ostatnia najnowsza pozycja jest troche słabsza ale te pierwsze trzymają świetny poziom.

Władysław Pasikowski "Ja Gelerth" rewelacyjne polskie post apo w stylu Pasikowskiego.
  • Odpowiedz
@Kotex: jeśli interesują Cię książki kręcące się wokół Boga to polecam "Chata" Younga oraz "Oskar i pani Róża" Erica-Emmanuela Schmitta; a jeśli lubisz kryminały to zdecydowanie trylogia Milenium Stiega Larssona
  • Odpowiedz
@Kotex: torchę do bani takie wybieranie jednej książki, ale z tych, które mi zapadły w pamięć to Protokół Sigmy i "Strażnicy apokalipsy" Robera Ludluma. Ta druga dla mnie zmiażdżyła system.
  • Odpowiedz
@Kotex: Z popularno-naukowej są trzy książki, które dobrze się czyta i wnoszą nowe spojrzenie na pewne aspekty życia:
Yuval Noah Harari - Od zwierząt do bogów. Krótka historia ludzkości - Harari jest profesorem na Uniwersytecie w Jerozolimie. Oglądałem jego wykłady na Courserze, były świetne. Książka jest ich streszczeniem, pokazuje historię człowieka od chwili wyodrębnienia jako osobnego gatunku i wybiega z prognozami człowieczego losu w przyszłość. Jeśli chcesz wiedzieć, co popchnęło homo
  • Odpowiedz