Wpis z mikrobloga

Polećcie mi proszę najlepszą wg Was książkę, jaką w życiu czytaliście. Odkurzyłam kindle i potrzebuję nowych tytułów :) Gatunek nie jest ważny, choć nie przepadam za romansidłami :D
#ksiazki #czytajzwykopem #kindle
  • 175
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kotex:
Zdecydowanie najśmieszniejszą książkę (cykl) który ostatnio czytałem to seria "cwaniaczka": Jeff Kinney "Dziennik cwaniaczka" i kilka kolejnych. Ostatnia najnowsza pozycja jest troche słabsza ale te pierwsze trzymają świetny poziom.

Władysław Pasikowski "Ja Gelerth" rewelacyjne polskie post apo w stylu Pasikowskiego.
  • Odpowiedz
@Kotex: jeśli interesują Cię książki kręcące się wokół Boga to polecam "Chata" Younga oraz "Oskar i pani Róża" Erica-Emmanuela Schmitta; a jeśli lubisz kryminały to zdecydowanie trylogia Milenium Stiega Larssona
  • Odpowiedz
@Kotex: torchę do bani takie wybieranie jednej książki, ale z tych, które mi zapadły w pamięć to Protokół Sigmy i "Strażnicy apokalipsy" Robera Ludluma. Ta druga dla mnie zmiażdżyła system.
  • Odpowiedz
@Kotex: Z popularno-naukowej są trzy książki, które dobrze się czyta i wnoszą nowe spojrzenie na pewne aspekty życia:
Yuval Noah Harari - Od zwierząt do bogów. Krótka historia ludzkości - Harari jest profesorem na Uniwersytecie w Jerozolimie. Oglądałem jego wykłady na Courserze, były świetne. Książka jest ich streszczeniem, pokazuje historię człowieka od chwili wyodrębnienia jako osobnego gatunku i wybiega z prognozami człowieczego losu w przyszłość. Jeśli chcesz wiedzieć, co popchnęło homo sapiens do wzbicia się nad inne gatunki zwierząt, co nas scala i jaki wpływ miały kolejne rewolucje (poznawcza, agrarna, przemysłowa) na rasę ludzką - polecam.
Charles Duhigg - Siła nawyku - ukazuje jaką siłą są ludzkie przyzwyczajenia, w jaki sposób wpływają na życie całych społeczeństw, w jaki sposób wykorzystują je korporacje - np. dlaczego po myciu zębów czujemy szczypanie w podniebieniu i na języku, mimo że to nie ma nic wspólnego z higieną zębów.
Dale Carnegie - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi- zwraca uwagę na te elementy naszego zachowania, których sami być może nie jesteśmy świadomi, ale potrafią irytować ludzi wokół.

Natomiast z literatury popularnej - wspomniano już kilka razy Metro 2033 - książka genialna jeśli lubisz klimaty postapokalipsy. Głuchowski napisał też i zostały przetłumaczone na polski Czas zmierzchu i Futu.re. Pierwsza to lekkie sci-fi z dużą dozą psychoanalizy. Akcja dzieje się we współczesnej Moskwie i średniowiecznej Ameryce Południowej jednocześnie, i mimo coraz bardziej absurdalnego rozwoju wypadków, na końcu wszystko jest ładnie zamknięte w pewną logiczną całość. Futu.re to ciężka wizja społeczeństwa po wynalezieniu nieśmiertelności, mam problem z oceną tej książki - jest bardzo brutalna i obrazoburcza, ale jednocześnie porusza ważne tematy i dylematy moralne bohatera na końcu trochę zamazują wcześniejsze
  • Odpowiedz