Wpis z mikrobloga

Mirki, postanowiłem odejść z pracy. Czas zacząć nowy etap w swoim życiu. Jest to mega ryzykowne bo

a) kredyt hipoteczny
b) dziecko 3 miesięczne
c) żona bez pracy
d) komornik na głowie za dług sprzed 10 lat :)

Reasumując ostatnie miesiące były ciężkie, ale pensja w pracybazie to wynagradzała. Mam pomysł na siebie i chce go zrealizować. Potrzebuję tylko pracownika a jeszcze lepiej kolegi co zna się na android studio i phpie (mam pewną appkę już zrobioną i potrzebuję tylko guru).

Jest tu ktoś taki?
  • 12
@rogaty_skurczybyk @ungaged 1. O dziecku trzeba myśleć bo to dziecko i samo sobie nie poradzi, więc zastanawiam się czy męczący pewniak wybrać czy coś swojego i może być 10x lepiej albo gorzej. 2. Dług to tylko 10 tysięcy. z dwoch pensji to komornik zabierze, ale liczy się fakt, że nie jest to miłe. Dług zrobiony 10 lat temu i o nim nie wiedziałem. 3. Żona bez pracy bo opiekuje się dzieckiem. To
@rogaty_skurczybyk Wiesz co, w pracy się pozmieniało. Nie ta sama atmosfera. Zrobiło się gorzej i praca zaczęła męczyć. Dodatkowo praca jest wymagająca. Często robiło się projekty dłużej niż 8h dziennie. Wtedy nie było dużo czasu na robienie czegoś swojego. Zacząlem oczywiście, zrobiłem w 3/4 appke, zrobiłem stronę, prezentacje itp, ale teraz trzeba się ruszyć z domu, rozmawiać z firmami i sprzedawać. A jak pracujesz na etat to jest to ciężkie.
I wiem, że jak zrobię dobry produkt to go sprzedam. Dlatego pytanie wpierw na wykopie, czy ktoś chce to ogarnąć ze mną. Stworzyć dobry produkt i go sprzedawać. Jak nie to czeka mnie oferia.
@rogaty_skurczybyk noi tym się różnimy. Ja mam inne podejście trochę, bo jednak znam kilka osób co rzuciły pracę i im się udało zrobić mega startupy, ale to kwestia szczęścia i inwestora. A jak pracujesz dla przyjemności a nie tylko dla $ to liczy się bardzo atmosfera i to jak możesz się rozwijać. Jeżeli tego firma Ci nie zapewnia to $ jest mało ważny i trzeba uciekać. Tylko albo do innej firmy, albo