Wpis z mikrobloga

Jak waszym zdaniem powinna zachować się para rowerzystów jadąca po drodze dwukierunkowej - bez ścieżki rowerowej ?
Czy uważacie, że jazda jeden obok drugiego to normalka ? Dzisiaj miałem sytuacje, gdzie jechało dwóch gości na drodze z ograniczeniem do 80km/h obok siebie na rowerach zajmując cały pas ruchu. Jechałem za nimi ok 20km/h .. i robił się korek.
Dla mnie to trochę chamstwo .. dlatego zatrąbiłem i usłyszałem swoje.. oni też. Jakie macie zdanie na ten temat ?

zgon409 - Jak waszym zdaniem powinna zachować się para rowerzystów jadąca po drodze d...

źródło: comment_iLNlNvEZudp8vf7D8esIIyPOkeY0uyaL.jpg

Pobierz
  • 10
@zgon409: Można tak jeździć pod warunkiem, że nie przeszkadza się innym w ruchu. Jeżeli upominanie by nie pomagało to wyciągnąłbym karabin, puścił strzał ostrzegawczy i patrzył jak leżą w krzakach ze strachu.
@Chicane: niby wg. prawa - nie mogę utrudniać ruchu. Chodzi mi o samą opinie. Bo puścili taką wiązankę, że przez moment pomyślałem sobie, że to może ja się głupio zachowałem trabiąc. Chociaż sam często jeżdżę rowerem ze znajomymi i nawet w grupie 5-6 osób staramy się jechać 'gęsiego' .
@Chicane: jazda obok siebie (tak aby nie utrudniała ruchu) jest dozwolona już od jakiegoś czasu.
Haczykiem tutaj jest interpretacja "tak aby nie utrudniała ruchu". Jak wiemy samochód powinien wyprzedzać rower w odstępie min. 1 metra to najczęściej oznacza wjechanie samochodem na lewy pas więc jak się uprzeć to nawet wtedy mogą jechać dwa rowery obok siebie :P
@Navrazz: droga nie jest zbyt szeroka .. gdyby z naprzeciwka jechał samochód nie dużych rozmiarów to tak. Jeśli jednak jechałby samochód ciężarowy,bus itp. - poczekałbym. Jednak zawsze prościej i szybciej jest wyminąć sznur rowerzystów, niż mur rowerzystów.
@Adammik: Jeśli jadą obok siebie, to wymijając ich i zjeżdżając na lewy pas, miałbym właśnie odległość gazety. Jeśli jadą jeden ze drugim, zawsze można wymijać na odległość dwóch gazet, prawda ? :)
@zgon409: legalne czy nie, to musiały być straszne lamy. Prosi to by jeden za drugim stworzyli mikropeleton i zapieprzali tak, że tylko byś im piach spod opon mógł wąchać ( )