Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, z pod tagów #gliwice #motoryzacja #samochody z okolic Gliwic. Wiecie może w jakiej kondycji jest giełda samochodowa w gliwicach sośnicy ? Bo zastanawiam się, czy warto by mi było poświęcać niedzielny poranek by pooglądać seicento i punto na giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś było dużo tych aut, ale ostatnio byłem tam jakieś 8 lat temu. Dzięki za wszelką pomoc :)
  • 20
@krzysiekrsl: Popytam znajomych czy nie ma czegoś sensownego do kupienia i jak co dam Ci znać.

Jak rozumiem konkretnie Seicento w LPG Cię interesuje, czy jeszcze coś innego bierzesz pod uwagę?
@valdo: a 1.6? Bo można wyłapać okazję z silnikiem 1.6. Ja mam już 30% zniżki więc trochę taniej będzie, i gaz poniżej 10l byłby super ;) wiem, pewnie napiszesz, że wybrzydzam :P
@krzysiekrsl:
@valdo: Mam Seja 1.1 w gazie i jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to po prostu bajka :). Na 100 km wychodzi koszt 12-13 zł przy dynamicznej jeździe. Jeżeli ma być to tylko auto jako dojazd do pracy czy na studia to jest wozidełkiem idealnym ale na wakację bym nim nie pojechał.
@Xuxire: Dynamiczna w sensie przeciwieństwo do ecodrivingu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Natomiast pomimo mizernych 55 koni auto waży 700 kg co pozwala całkiem sprawnie ruszyć spod świateł. Poza tym pomimo niewielkiej mocy i tak 80% kierowców prowadzących mocniejsze fury jeździ dla mnie za wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°). W domu jeszcze jest 140 konna Zafira C, która pomimo o prawie 100 koni mocniejszym