Wpis z mikrobloga

Hej mirki, ratunku bo nigdy cos takiego mi sie nie wydrzylo. PC mi zaczął świrować, zresetował sie, pokazywał żebym włożył hdd ( o #!$%@?), ale ogarnalem ze bios przestawil sie na cdroma. Teraz hdd cos jakby glosno czytal, boje sie ze zaraz umrze.
Czy znacie jakies bezpieczny soft do monitorowania pracy dysku/uszkodzen bez ingerencji w dane na nim zapisane i do tego najlepiej darmowy?
#pcmasterrace #pc
  • 10
@EXCV: a mi sie kuhwa zachcialo dysku 500gb i teraz mam jakies 400 do przerzucenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Musze sie nauczyc korzystac z dropboxa albo jakiejs innej chmury bo teraz juz na tym kompie nic zostawic nie moge.
@EXCV: OK, hd sentinel mowi ze sa uszkodzone sektory, dysk usiluje sie rozpedzac co najmniej 7-8 razy i wskazuje na uszkodzenie silniczka, powierzchnia dysku tez ma problemy z odczytaniem i ogolnie zaleca wymiane dysku i kopie zapasowa.
Wszystko co wazne i nie do odzyskania juz zgrałem, tak wiec zostal mi komputer do CS'a a po wakacjach na ostatni rok magisterki musze sie zaopatrzyc w cos z lepsza renomą niz seagate. Dzieki