Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki pytanie dotyczące #altium . Czy istnieje jakiś sposób na zorganizowanie bibliotek tak, aby przypisywać jeden footprint do wielu symboli w różnych IntLIb, tak żeby nie musieć modyfikować tego samego footprintu kilka razy dla kazdego komponentu. Jak to najlepiej zrobić?
#elektronika
  • 13
@przech: Tak jak mówisz, mam kilka IntLib, i w nich 2 scalaki które mają ten sam footprint np. dip-8. I chciał bym żeby po zmodyfikowaniu tego footprintu dip-8, zmodyfikował się on dla obu scalaków (w różnych IntLib). Nie wiem jak to sensownie zrobić, w altium pełno tych database, ale nie ogarniam.
@0xFE: ja bym to chyba zrobił dodatkową bibliotekę (tylko PcbLib) tylko z tym footprintem, do której się odwołuję tworząc symbole w innych - docelowych bibliotekach

Pewnie można odwoływać się z jednej biblioteki zint. do drugiej, albo umieszczać jakieś odniesienia do zewnętrznych plików footprintów (skróty), ale traci się chyba trochę w ten sposób zalet bibliotek zintegrowanych (ich niezależności)
@0xFE: Nie ma żadnego problemu z tym żeby jedna biblioteka footprintów była częścią wielu bibliotek zintegrowanych. Wtedy zmiana footprintów da zmianę we wszystkich bibliotekach, tylko trzeba pamiętać o przekompilowaniu wszystkich (niestety ręcznie).
@regnotyp: @przech: niby ok, ale z tym kompilowaniem to może być dużo zabawy, jak cała biblioteka się rozrośnie ( ͡° ʖ̯ ͡°), ogólnie chcę jakoś wygodnie posegregować te liby co mam, bo już nie mogę patrzeć na to, i ogólnie zoptymalizować. Może da się to jakoś zrobić za pomocą tych baz danych w altium, ktoś bawił się tym?
@0xFE: tak jak CI @przech pisal bedziesz musial stworzyc sobie gdzies jedna biblioteke footprintow wspolna dla wszystkich intlib, co do kompilowania @regnotyp to nie jestem pewien napewno mozna to zalatwic majac otwarte projekty pcb do zaktualizowania i bibloteke pcblib na tym elemencie i w jej menu tools >updatepcb with current footprint ale pamietaj ze ci to zaktualizuje dany footprint we WSZYSTKICH aktualnie otwartych oknach / dokumentach PCBDOC
@cecen: To mam na myśli - aktualizację danego footprintu we wszystkich projektach. Na logikę rzecz biorąc, to gdyby chciał mieć dany footprint różniący się między sobą w różnych projektach, to tylko i wyłącznie powinien zrobić więcej wersji danego footprintu. Inaczej to prosta droga do bałaganu :-)
@regnotyp: @cecen: Czyli zrobię jak mówicie, bo chyba innego wyjścia nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chyba że jest jeszcze jakiś sposób na użycie tych database library albo svn database library, wiecie coś o tym?
@0xFE: to nie jest do tego, biblioteka datqabase (bazodanowa) Jest po to zeby laczyc np symbol rezystora w altiumie z firmowa baza danych gdzie masz wszystkie rezystory jakie kupujew firma ich obudowy tolerancje inne parametry producenta stany magazynowe cence itp, w Twoim przyppadku najproscie bedzie stworzyb biblioteke pcblib podliknowac ja do bibliotek zintegorwanych a pozniej jak bedziesz chcial zmodyfikowac PCB to otwierasz wszystkie pcbdoc w ktorych chcesz zmodyfikowac i w pcblib