Wpis z mikrobloga

Mój Dziadek ubierał ten zegarek codziennie przez 34 lata i miał dobre życie.
Nie wiem od kogo go dostał, bo nigdy nie zapytałam ale zegarmistrz podczas czyszczenia odczytał z daty produkcji, że lat ma jeszcze z 40 więcej i polecał schować, nie nosić. Ja ubieram gdy mi na czymś bardzo zależy, bo zbyt cenny [pewnie tylko emocjonalnie] jest dla mnie by tyrać go na co dzień.
Ktoś się zna na tyle by coś mi o nim powiedzieć?
Z tyłu nie ma żadnych numerów, czyste dno, wszystko jest w środku.
Troche #feels a trochę #zegarki
n.....t - Mój Dziadek ubierał ten zegarek codziennie przez 34 lata i miał dobre życie...

źródło: comment_lTDnWprFHMW4aqfNCamh21zYYQCYK72P.jpg

Pobierz
  • 9
Hej, najlepiej zapytaj w odpowiednim dziale forum watchuseek albo na reddit.com/r/watches - tam powinieneś znaleźć kogoś kompetentnego :) Tylko pozazdrościć takiej pamiątki, oby przyniósł ci dużo radości!
@Maxxtom: podałeś jakiegoś starego tissota kwarcaka, a tutaj mówimy o zegarku, który ma 40 lat i kwarcem być zwyczajnie nawet nie może, ze względu na wiek.

wart pewnie jest z 500 zł jakby go ładnie "przeczyścić", także zdecydowanie warto wydać trochę kasy na renowację i zostawić w szufladzie i na specjalne okazje
@nint: Mój śp. dziadek miał identyczny, z wygrawerowanymi inicjałami mojego pradziadka.

Zdaniem jednego zegarmistrza, kilka lat temu wart był ok. 1000 zł. Aktualnie leży i robi za pamiątkę i to chyba najlepsze zastosowanie dla niego :)