Wpis z mikrobloga

50 porad od stulatków.

1. „Nie patrz na kalendarz. Po prostu celebruj każdy dzień.”
2. „Wychodzę na zewnątrz każdego dnia, nawet jeśli to spacer dookoła działki. Kluczem do pozostania młodym jest ruch.”
3. „Kiedy czujesz nienawiść, zachowaj to dla siebie. Nie krzywdź innych ludzi pod żadnym pozorem.”
4. „Nigdy nie rezygnuj z miłości.”
5. „Podróżuj kiedy jesteś młody i masz siły (…) doświadczenie jest bardziej cenne niż pieniądze kiedykolwiek będą.”
6. „Nie porównuj, bo nigdy nie będziesz szczęśliwy z życia. Trawa jest zawsze zieleńsza u sąsiada.”
7. „Rób jedną rzecz każdego dnia, która jest tylko dla ciebie.”
8. „Nie bądź dusigroszem.”
9. „Pewnego dnia zrozumiesz, że spędziłeś za dużo czasu martwiąc się o nic.”
10. „Komunikacja jest kluczowa, szczególnie jeśli chodzi o małżeństwo.”
11. „Nie bierz życia zbyt poważnie.”
12. „Nie mówię, że masz praktykować jedną czy drugą religię, albo nie praktykować jednej lub drugiej religii.. Mówię tylko, że powinieneś zrozumieć w co wierzysz i żyć pełnią życia.”
13. „Naucz się dostosowywać.”
14. „Życie to zabawa. Wszystko zależy od osoby. Bądź zadowolony, nie musisz być ‘szczęśliwy’ cały czas, musisz być zadowolony.”
15. „Kochaj ludzi. Znajdź coś do lubienia w każdym człowieku – bo wszyscy w końcu jesteśmy tylko ludźmi.”
16. „Dobrze wykształć się. To coś czego nikt Ci nie zabierze.”
17. „Myśl pozytywnie.”
18. „Ćwiczę każdego poranka.. Mam takie urządzenie.. To coś pomiędzy ergometrem a rowerem. Robię 150-200 powtórzeń każdego poranka. Nie wychodzę z sypialni dopóki ich nie zrobię.”
19. „Bądź aktywny. Ja robię rzeczy po swojemu, jak jeżdżenie na nartach w wieku 100 lat. Nikt inny tego nie robi w moim wieku, nawet jeśli ma energię. Staram się również jeść zdrowo, ćwiczyć, oddychać świeżym powietrzem i korzystać ze słońca kiedy jest okazja.” (zdjęcie)
20. „Jeśli jesteś pozytywny, możesz przebrnąć przez wszystko. Kiedy myślisz negatywnie, wprowadzasz truciznę do swojego ciała. Po prostu uśmiechnij się. Mówi się, że śmiech jest najlepszym lekarstwem.”
21. „Zawdzięczam swoją długowieczność w dużej mierze chodzeniu, a nie siedzeniu nieruchomo z tyłu samochodu.”
22. „Uprawiałam wszystko, co tylko znałam: balet, tai chi. Uczęszczałam na jogę. Chodziłam 4 mile dziennie. Ćwiczyłam i rozciągałam się. Napisałam książkę.”
23. „Zawdzięczam moje zdrowie whisky i papierosom. Piję tylko poza domem, mój lekarz powiedział, że bez nich już bym nie żył. Żyję i czuję się świetnie.”
24. „Nie ma potrzeby przechodzić na emeryturę, jeżeli ktoś naprawdę musi, to powinien o wiele później niż w wieku 65 lat.” (Autor tego cytatu jest japońskim lekarzem).
25. „Aby pozostać zdrowym, zawsze chodź schodami i noś własne rzeczy. Ja wchodzę po 2 schodki na raz, aby moje mięśnie lepiej pracowały.”
26. „Ból jest zagadkowy, najlepszym sposobem aby o nim zapomnieć jest zabawa.”
27. „Nie szalej z gromadzeniem rzeczy. Pamiętaj: nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie ruszyć dalej i nie będziesz mógł zabrać wszystkich rzeczy ze sobą.”
28. „Znajdź wzór do naśladowania i staraj się osiągnąć więcej niż on.”
29. „To wspaniałe żyć długo. Do 60 lat łatwo jest utrzymywać rodzinę i osiągać cele życiowe. Ale w naszym późniejszym wieku powinniśmy starać się wnieść wkład w społeczeństwo. Od kiedy skończyłem 65 lat pracuje jako wolontariusz. Nadal poświęcam temu 18 godzin dziennie, przez siedem dni w tygodniu i kocham każdą minutę tego.” (Cytat Pana z punktu 21)
30. „Staram się nie martwić. Staram się po prostu żyć.”
31. „[Humor to] siła życiowa, sposób na przetrwanie trudności życia.”
32. „Myślę, że ludzie muszą być ciekawscy. Muszą interesować się życiem poza swoimi utrapieniami i cierpieniami. Muszą być podekscytowani oglądaniem nowych rzeczy, spotykaniem nowych ludzi, oglądaniem nowych sztuk teatralnych – po prostu pasjonować się życiem.”
33. „Nie obchodzi mnie, czym się pasjonujesz: może to być zbieranie papierowych kubeczków. Jednak jeśli robisz to z pasją, wtedy naprawdę żyjesz.”
34. „Wiek to nie choroba.”
35. „Bądź szczery. Ja rzadko kłamałam. Kiedy jesteś szczery wobec innych ludzi, to wraca do Ciebie i wtedy oni są szczerzy wobec Ciebie. Kłamstwo wymaga zbyt wiele pracy. Nie potrzebujesz dodatkowego stresu.”
36. „Miej otwarty umysł, a wszystko będzie wydawać się mniej dziwne.”
37. „Słuchaj innych ludzi (…) nauczysz się dużo więcej słuchając innych, niż mówiąc innym, co wiesz.”
38. „Musisz kochać to co robisz. Jeśli znajdziesz pracę, którą kochasz, nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.”
39. „Staram się doceniać małe rzeczy, które czynią życie pięknym. Kiedy to robię czas spowalnia.”
40. „Rób interesujące rzeczy każdego dnia. W innym wypadku zgnuśniejesz.”
41. „Ucz się nowych rzeczy, które uszczęśliwiają Cię i zaangażują twój umysł.”
42. „Śpij dobrze, staraj się nie martwić i czerp przyjemność z dobrych snów.”
43. „Biorę udział w wielu zajęciach. Gram w Bingo, medytuję i uczęszczam na zajęcia z rzemiosła oraz fitnessu takie jak: Zumba Gold dla seniorów, joga z krzesłem i ćwiczenia na krześle, a do tego nigdy nie przegapiam Happy Hours! Wpadam trzy razy w tygodniu [na Happy Hours].”
44. „Bądź miły. Żyję tak długo, bo jest wiele ludzi którzy mnie uwielbiają.”
45. „Piję szkocką codziennie i czuję się po tym świetnie.”
46. „Nigdy nie piłam, paliłam, ani błaznowałam z ziołem i tego typu używkami. Nie pozwalam, aby cokolwiek mnie denerwowało, a w szczególności ruch drogowy.”
47. „Nie lubię stresu. Nie znoszę kłócić się. Jeśli ktoś awanturuje się to odchodzę. Lubię być wokół pozytywnych ludzi, ludzi którzy podniosą mnie na duchu, a nie zdołują.”
48. „Miej dobrą żonę, dwie szkockie wieczorem i bądź wyluzowany.”
49. „Nie pal, nie pij, nie idź na emeryturę.”
50. „Nie denerwuj się, ciesz się życiem, co ma być to będzie. Dobrze śpij, jeśli złapałeś przeziębienie wypij szklaneczkę Bailey’s Irish Cream przed snem – obudzisz się zdrowy i wypoczęty następnego dnia.”

Zebrane przez: DeAnna Kerley.

Z góry przepraszam za wszystkie błędy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem że niektóre porady wykluczają się nawzajem, np. jedni piją alkohol, a inni nie.
Najważniejsze to żyć zgodnie z własnymi zasadami ;)

Źródło:
1. http://mentalfloss.com/article/54286/100-pieces-advice-100-year-olds
2. http://thoughtcatalog.com/briannaewiest/2013/06/35-pieces-of-advice-from-a-100-year-old/
#llistaoka
CichySzelestOka - 50 porad od stulatków.

1. „Nie patrz na kalendarz. Po prostu cel...

źródło: comment_i9O0zZq8ZeJnyEjcbI7vPg9VWLqnyDeK.jpg

Pobierz
  • 16