Wpis z mikrobloga

Jeżeli dostarczyłbym ciału energie wystarczającą do osiągnięcia 99.(99) % prędkości światła, co jest możliwe według fizyki,a potem dostarczał coraz więcej energii żeby ciało przyśpieszyło to co się dzieje z energią i ciałem? 100% wydajność zamiany E na coś innego (ciepło?)by zachować zasady dynamiki czy ciało będzie nieskończenie długo przyśpieszało ale nigdy jej nie osiągnie? Druga opcja troche ##!$%@? chociaż jestem w stanie to zrozumieć i sobie wyobrazić.

No i przepraszam jak coś pomieszałem albo przyjanuszowałem w świecie fizyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 12
  • Odpowiedz
@Kotwica: Defekt masy. Poprawka Lorentza. Masa rośnie wraz ze wzrostem prędkości. Stąd nie osiągnie prędkości światła. Dodatkowo zwalnia czas.
  • Odpowiedz
@adiqoo: Z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora: dostarczana energia będzie wykorzystana do zwiększenia twojej masy (tylko z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora - zasada równoważności masy i energii). Większa masa będzie powodować, że trzeba więcej energii do dalszego przyśpieszenia. Im bliżej do prędkości światła, tym ciężej będzie się rozpędzić i wymagana energia (i masa) będzie rosnąć do nieskończoności.

Z punktu widzenia twojego, będzie się wydawać, że prędkość rzeczywiście rośnie jak powinna, ale za
  • Odpowiedz
@Kotwica: dodatkowo jak będziesz przyspieszał, a nie poruszał się jednostajnie będzie się zmieniać geometria przestrzeni, defincja prędkości będzie mocno nietrywialna.
  • Odpowiedz