Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie wymiany zasilacza.
Otóż moim poprzednim zasilaczem, był zasilacz, który miał układ mniej więcej taki (nie moje zdjęcie, chodzi mi o budowę, tj. wiatrak przy wyjściu od kabla zasilającego) i to wszystko wychodziło z tyłu kompa. W tej chwili wiatrak zamieniłem na taki tj. wiatrak i wyjście są zupełnie po innych stronach. I teraz mam pytanie - jak to #!$%@? zamontować, żeby było dobrze :) Chodzi mi o to, że wiatrak ma być skierowany w dół czy w górę? I czy będę go musiał przenosić na dół obudowy czy też może zostać na górze?
#komputery #januszetechnologii #zasilacz #elektroda #pc #komputer #windows #kiciochpyta #zasilaczzczarnejlisty
  • 5
@luke-play: no właśnie tak czytam i oglądam jakieś filmy na YT, no i też wychodziło że w ten sposób, ale nie jestem już na bieżąco z nowymi technologiami, z tego co widzę to zasilacze nagle zaczęli montować na dole obudowy, #!$%@? wie czemu :P
@frikuu: pewnie zeby nie wciagaly cieplego powietrza z procesora (moc zasilaczy poszla w gore - potrzebuja lepszego chlodzenia). No i dzieki temu srodek ciezkosci budy jest nizej, wiec jest bardziej stabilna :-P
@luke-play: Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie :) Na mojej płycie głównej jest złącze ATX12V 4 pinowe. A nowy zasilacz ma te złącze tylko 8 pinowe. Ogólnie wpiąłem te 8 pinowe w te 4 (tzn. 4 weszły, a pozostałe 4 po prostu sobie wiszą obok), na razie wszystko działa, ale czy tak może być? :D