Wpis z mikrobloga

#stan #polityka #kopacz #kaczynski Ewa Kopacz wzywa prezesa Kaczyńskiego…

Były prezydent USA Ronald Reagan powiedział kiedyś: "Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu." Nasza opozycja mówi lepiej: kraj jest w ruinie, my zmienimy Polskę.

Premier rządu Ewa Kopacz powiedziała Polakom, że w jesiennych wyborach parlamentarnych chciałaby się zmierzyć z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który zapewne wystartuje z Warszawy. - Będę startować z jedynki w Warszawie - dodała. To bardzo ciekawe wyzwanie dla szefa największej partii opozycyjnej, która od 9 lat walczy bezskutecznie z Platformą o zdobycie władzy w kraju. Jarosław Kaczyński w tym czasie skutecznie unikał starcia w wyborach z Donaldem Tuskiem.

Ewentualnym pojedynek w październikowych wyborach parlamentarnych skomentował szef MSZ Grzegorz Schetyna. - To będzie pokazanie dwóch wizji Polski – powiedział minister o możliwym pojedynku Ewy Kopacz z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie.

Premier Ewa Kopacz liczy na to, że na pewno zmierzy się w wyborczym pojedynku z liderem Prawa i Sprawiedliwości. Pani premier, znając jego lęki na ten temat z minionych lat, rzuciwszy wyzwanie Kaczyńskiemu, powiedziała: "Ja tam tchórzliwa nie jestem, więc chciałabym się zmierzyć ze swoim największym oponentem."

- Choć bardziej naturalnym moim okręgiem byłby albo Radom, (…) albo Gdańsk (…), ale postanowiłam, że będzie to taka próba sił - mówiła Ewa Kopacz w Tarnowie. Według Grzegorza Schetyny, który skomentował tę sprawę podczas wizyty służbowej w Brukseli, będzie to "ciekawa rywalizacja".

To na pewno będzie pokazanie dwóch wizji Polski. Kto może to zrobić lepiej niż liderzy obu partii w stolicy - powiedział minister. I dodał: Jarosław Kaczyński dotychczas "nie miał szczęścia" w starciu z kandydatami Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym przypadku - podkreślił Grzegorza Schetyna. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października 2015 roku.
Źródło: wiadomosci.dziennik.pl.

Stanisław Cybruch

Na zdjęciu ilustracyjnym - premier Ewa Kopacz i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: tvnwarszawa.tvn24.pl.google.com.
Pobierz stanislaw-cybruch - #stan #polityka #kopacz #kaczynski Ewa Kopacz wzywa prezesa Kaczy...
źródło: comment_wEKIT17JikTG0zRqc2bSCFGAIzfYn1N8.jpg