Wpis z mikrobloga

@urwisjakichmalo: dlatego podkreśliłem - smart casual, wyjścia codzienne i okazje nieformalne więc nie katujmy się tym, że na piwo z kumplami nie moge mieć brązowych butów ; )
Choć chodzi mi po głowie wrzucenie podobnego zestawu na śląskie letnie wesele (tu się wesela zaczynają w południe lub wcześniej)

@SerCheddar: nie, chcę mieć porządne buty dla siebie
  • Odpowiedz
@valdo: Mam je. Podlinkowane kosztują chyba koło 6 stów, taniej kupiłem tu. Polecam sklep, żadnych problemów, błyskawiczna dostawa, miła obsługa.
Wrażenia:
- skóra zdecydowanie potrzebuje dobrego odżywienia kosmetykami. Kup renowator, krem pommadier i pasta/wosk z multirenowacja.pl Może być Saphir, może być Saphir Medaille D'or. Do tego polecam kupić szczotkę z konika do odkurzania buta. Ja kupiłem od rzemieślnika za bodajże 25 zeta, można wziąć w sklepie
- po potraktowaniu kosmetykami
  • Odpowiedz
@deroo: no to nie kupuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Xune: dzięki cumplu, ja właśnie na klasycznebuty.pl chcę je kupić. Amazon ma po prostu lepsze foty.
Swoją drogą - jak z kolorem, jest aż tak jasny jak na zdjęciach? Patynuje się z czasem?
  • Odpowiedz
@valdo: Nie mam ich tak długo żeby się spatynowały, ale IMO mają potencjał. Z drugiej strony nie mam porównania chociażby do Yanko czy Crownhilli, Meerminów itd.. Wydaje mi się że w porównaniu do zdjęcia kolor jest odrobinkę ciemniejszy, bardziej "głęboki" czy "spokojny", bardziej zauważalny inny odcień na nosku, ale siedze na lapku z matową matrycą więc nie mam najlepszego odwzorowania kolorów ever xD
  • Odpowiedz
@valdo: A i jeszcze. Wydaje mi się (znów: brak porównania do droższych marek) że kanał szycia podeszwy jest dość głęboko. Myślę że jest opcja żeby nosić je bez zelowania i skorzystać z wymiany podeszwy dzięki szyciu GYW jak już się zużyją i przetrą szwy - może szewc24.pl to załatwi, ale to by trzeba było pytać czy ma to w ofercie. Ja tam wolałem od razu podzelować.
  • Odpowiedz
@Xune: To generalnie nie będą buty do noszenia na co dzień, raczej jako część większej kolekcji.

Z racji pracy jaką wykonuję w robocie jest full casual i tu na nogach królują NewBallance / Converse bo po prostu szkoda mi hajsu na niszczenie drogich butów.

A jak ze zwrotami w klasycznebuty.pl? Miałeś jakieś przygody w tej kwestii?
  • Odpowiedz
@valdo: Nie. Wydaje mi się że są darmowe, ale głowy za to nie dam. Najlepiej zadzwonić i zapytać. Co do niszczenia - jak po dniu noszenia dasz im 48h wypoczynku i prawidła to spodziewałbym się że przeżyją długo :) Porównać jak do droższych nie mam, ale wyglądają na solidnie wykonane.
  • Odpowiedz
@valdo: Also, jak chcesz coś nieformalnego to popatrz na monki :D Jakbyś wrzucił zdjęcie w monkach to poleciałbyś prosto w gorące xD
  • Odpowiedz
@Xune: Ano monki by poleciały od razu, piwnicznicy by mnie zjedli ;D Ale póki co do monków i mokasynów nie jestem w stanie się przekonać. Choć pewnie jakieś mokasyny w te wakacje wpadną "na testy" ale ze sporą rezerwą podchodzę do tych butów.
  • Odpowiedz
@valdo: Miałem podobnie, kupiłem w Timberlandzie nubukowe boat shoes na wyprzedaży. Tak mięciutkie, wygodne i lekkie że natychmiastowo przekonałem się do mokasynów, następne w kolejce czekają car shoes, a na loafersy pewnie dojrzeję za kilka lat :D Za to double strap monki są piękne, ale wolę chyba uzbierać na Yanko i kupić coś naprawdę wypaśnego.
  • Odpowiedz