Wpis z mikrobloga

@list86: dokładnie - bitcoin core. Czy reinstalacja nie powinna przynieść podobnego efektu? Bo właśnie przed chwilą skończyłem reinstalacje a problem nie znikł. Nawet transakcje, które wcześniej były niepotwierdzone, teraz są konfliktem.
@HamRadioOp: reinstalacja nic nie da, być może aktualizacja ci wprowadziła tę zmianę w widoku.

W skrócie: masz over9000 gigabajtów blockchaina plus mniejsze pliki z indeksem dotyczącym twojego walleta. I to warto zreindeksować. I obie te rzeczy są niezależne od samego programu który jest zainstalowany gdzie indziej niż twoje pliki z danymi (jaki system? Np. w linuksie jest w $HOME/.bitcoin)

bitcoin-qt -rescan czy coś, zobacz efekt. Jak nie to są różne
@HamRadioOp: btw, ja jednak polecam electrum, #!$%@? dostawałem z tym bitcoin-core i synchronizacją która trwała wiele godzin jak długo nie używałem :P

no i electrum wspiera trezora którego też polecam ()
@HamRadioOp: dlatego, że Twoja opłata dla kopaczy (mining fee) jest śmiesznie mała. Zaleca się 0,0001-0,0005 za każdy kilobajt transakcji, a Twoja opłata to ledwo 0,00000628 BTC za 374 bajty. Co najmniej 6 razy za mało. Ale nic sie nie martw. Po jakims czasie, jesli zaden miner nie potwierdzi transakcji zostanie ona odrzucona i bedziesz mogl wyslac ją ponownie - tylko daj tym razem odpowiednią opłatę
Możesz normalnie odpalać bitcoin core. Ostatnio ktoś spamował sieć bitcoina tysiącami transakcji z bardzo małymi opłatami, więc żeby się przebić przez ten spam wymagane opłaty były większe. Klient Bitcoin Core od wersji 0.10 powinien podawać aktualne opłaty na podstawie ruchu w sieci. Możesz też sprawdzić sobie na stronie http://bitcoinexchangerate.org/fees