Wpis z mikrobloga

@Mak0wi3c:
@stekelenburg2: ile Ci to zajęło? My mamy 5 dni na przeznaczone. Jak poziom trudności? Samotna podróż? Opisz swóje wrażenia, kondycję itp. Z góry dziękuję! :-)
@nicky_santoro:
Wyjeżdżam w poniedziałek w góry fogarsKie, jakieś rady?
Mamy race, petardy, gaz na psy lub niedźwiedzie. Czy Rumunii umieją J. Angielski? Słyszałam, że z tym ciężko. :-(
@Pamelaa: od miejscowości Turnu Rosu do Zernestu 6 dni. Podróż we dwójkę. Da się to zrobić w 5 dni, trzeba będzie się trochę wysilić, ale jest do ogarnięcia, myślę, że jeśli jesteś w stanie robić 10-11 godzin marszu dziennie, to 5 dni realne.

Psy różnie. My nie mieliśmy problemów, wystarczy poczekać na pasterza, on je odgania po prostu. Chyba, że nie zareagujesz na ich szczekanie i podejdziesz za blisko, to mogą
@stekelenburg2: dziękuję za odpowiedź. Właśnie się pakujemy. Czy coś było dla Ciebie tam dużym zaskoczeniem? Ile wy szliscię? Jak widoki? WeszliśCię na najwyższy szczyt Rumunii? Jak z autostopem?
Cykamy się trochę.
@Pamelaa: autostop - banalny, łatwo się łapie. Szliśmy 6 dni, tak jak piszę. Widoki zacne, chociaż w porównaniu z Tatrami powiedziałbym, że minimalnie słabsze. Najwyższy szczyt Moldovanu nie jest trudny, po prostu ostre podejście. Negoiu, drugi w kolejności jest trudniejszy, ale też bez dramatu i na spokojnie do przejścia.
@stekelenburg2: z nieba mi spadłes. :-) Podróżowaliścię jeszcze gdzieś? Jakieś zamki czy coś takiego?
Jak z jedzeniem, smacznie dają jeść?
Tanio/drogo, jakie nastawienie on turystów?