Wpis z mikrobloga

@vegaushp: Dokladnie tak, dostalem plik do przetlumaczenia na ich strone i to co czytalem to jakis dramat. Jeszcze jest to zgodne zp rawem Honk kongu i trzeba to respektowac, jezeli cos nie pasi - skladaj pozew nie w Czechach, ale Honk Kongu. IMO jednak na ali najlepiej kupowac - zawsze ktos nad zoltkami wyzej stoi i sie boją.
@Pirzu: Jeśli #!$%@? coś takiego to znaczy ze to zwykłe oszustwo. Działają w Czechach wiec obowiązuje ich czeskie prawo i tym hongkongiem to sobie dupe mogą podetrzec. Prawo nie działa na odległość. Ich firma to nie ambasada ze obowiązują ich przepisy innego kraju.
@vegaushp: No nie, mają firme założoną w Honk Kongu, tam jest ich oddział główny i tyle. Tak, jak valuebasket ;)
@eyeti: No niestety nie, maja duzo fanow... ja czekam na dwa telefony od nich i koncze wspolprace.
@Pirzu: Firmę to oni sobie mogą i na Hawajach założyć. Jeśli działasz na terenie jakiegoś kraju to z automatu podlegasz pod jego prawo. Nie ma tak fajnie ze jak prawo Hongkongu pozwoliło by Ci na oszukiwanie ludzi to ci w Czechach nic nie zrobią. To że mają gdzieś indziej firmę daje im jedynie tyle ze podatki mogą tam wyprowadzić. Jeśli zgłosiłsz ich np. do sądu czeskiego to oni muszą bujać dupe
@vegaushp: Coś Ty XD jak chcesz isc do sadu, to idziesz tam, gdzie jest firma. Tak samo jest i w PL, jak jestes z krakowa a firma zarejestrowana w Gdansku, musisz jechac do sądu w Gdańsku i tam się domagać swoich rozszczeń. Niestety, taka jest prawda :) Oni oficjalnie nie istnieją w czechach, ich tam nie ma :)
@Pirzu: @eyeti: @vegaushp: Taka sama sytuacja jak w Geekbuying. Wyslalem im tel na gwaranccje to skroili mnie za naprawe LCD 25 USD chociaz moim zdaniem usterka nie miala w ogole z nim nic wspolnego. Ostatecznie odzyskalem 50 % telefonu jak postraszylem sporem na paypalu. To sa typowe praktyki gownosklepow bo wiadomo, ze pod uszkodzenia mainboarda mozna praktycznie kazda usterke podciagnac. Jedyna opcja wzglednie bezpiecznych zakupow to dla mnie platnosc
@MehowM: No wlasnie, yebac to i kupowac przez paypala, sa w Polsce i mozna po polsku latwo sie dogadac i mozna byc w ciaglym kontakcie. Dlatego nie nawidze Alie i tych wszystkich sklepow, tam siedza tylko takie chinskie wersje "handlarzów Mirek", cwaniaki i nic wiecej :)
@Pirzu: Muszą istnieć tez w Czechach i złożyć tam papiery o rozpoczęciu działalności na terenie kraju i stworzyć tam firmę filie.
To co ty mówisz to jest sprawa wewnątrz kraju. I dlatego bujasz dupe tam gdzie jest zarejestrowana siedzibą główna bo jest tylko jeden papier na kraj. Jeśli byś chciał założyć juz np. sklep gdzieś za granicą to musisz to zglosic i stworzyć filie podlegające pod firmę matkę. Od tak sobie
@Pirzu: Juz sam fakt ze maja magazyn i kasa idzie do Czech najpierw a nie Hongkongu i ze serwis tez jest na terenie Europy mówi jasno ze musieli zlozyc tez papiery w Czechach bo bez tego by nie mogli tam ludzi zatrudnić. Czyli defacto działają na terenie tego kraju i podlegają pod jego prawo. Jeśli odsyłasz telefon na gwarancję to do Czech czy do Hongkongu? No sorry idzie do Czech. Sprawa
@vegaushp: A no, handlarze zasrani ;) Ale uzerac sie mi nie chce z nimi, dlatego wole kupic telefon w PL i zyc spokojnie. Choc 1+2, mi5 lub mx5 mnei kusza.
@Husejnow: Tak, ktoremy wysyla sie paczke to nigdy nei odbiera tylko po prawie 2 tygdonaich bierze z poczty polskiej.
@Pirzu: Jezeli wysylaja z UE to w ktoryms momencie musieli na odprawie w jakims kraju zaplacic VAT. Moze to tez dzialac na zasadzie skladu celnego w Czechach ale to tez po sprzedazy musza zaplacic VAT. No chyba, ze to dziala na zasadzie kilku drobnych Januszy, na ktorych sa adresowane przesylki z Chin no i placa VAT tylko jak wpadna na odprawie (nazbieraja tak paczek od "januszo-mrowek" i wysylaja do klientow pozniej).
@Pirzu: Bzdura. Już tłumaczyłem wielokrotnie, że XFS wprowadzając towar w obszar kraju UE i sprzedając go musi respektować prawa tu obowiązujące. Ten sklep to jest full nielegal i tyle. Podawałem chyba z 20 razy dowody. Przykrywa się, że to tylko magazyn. No #!$%@? ale co ma piernik do wiatraka? Został wprowadzony towar do UE, który jest sprzedawany tutaj = należy uiścić opłaty celne i nie ma od tej reguły wyjątków! Po
@Pirzu: Napisałeś to samo, co od dawna mówi acid na miupolska :P Ponoć to lepsza forma gwarancji (tylko jeszcze było coś, że jak padnie coś większego to wymiana na nowy telefon, ale ile w tym prawdy to nie wiem sam) xD Skąd nie masz telefonu to i tak możesz do niego wysłać i płatnie zrobi jak ma części. Teraz trzeba zawołać wszystkich mikrów którzy pisali "hurr durr wole xfs bo gwarancja
@Pirzu: Z drugiej strony jak poczytasz i zobaczysz ile osób narzeka na regeneris(serwis m in. HTC, szajsunga, Huawei. Powiedzą ci że zalałeś telefon i nic nie zrobisz) to myślę że wychodzi na to samo z której "stajni" kupisz. Co nie oznacza, że ich chwalę bo na telefonie wyszedłem na tyle samo co bym zamówiła od Mirka powyżej i VAT ale na mibandzie to mógłbym te 3 dychy zaoszczędzić.
@Nefju: Musisz się liczyć z tym, że niezostanie Ci naprawiony telefon w ramach gwarancji. Kupisz telefon, coś Ci się stanie a Chińczyk Cię oleje. Byłem już po kilku rozmowach reklamacyjnych z Chińczykami i proponują częściowy zwrot za telefon, bądź dają parę $ na PayPal na naprawę w jakimś serwisie, albo nie odpisują wcale
@Nefju: Aliexpress - BlackPeach, Rose store. Ze sklepów to polecam Coolicool mimo dużo negatywnych opinii ja jestem zadowolony, gdyż szybko zareagowali na moją reklamację i byli chętni do pomocy, żeby telefon naprawić. Bierz z Bangood, Gearbest. Tylko pamiętaj o płatności poprzez Paypal bo będziesz chroniony. Przed zakupem zapytaj się o to czy mają telefon na stanie i czy szybko wyślą. Pamiętaj, żeby im powiedzieć, żeby nie wysyłali Sweden Postem
@mcdogg: @Nefju: @znikajacypunkt: @Pirzu: @mikrolongin: Z tego wynika, ze XFS to poprostu grupa zorganizowanych przemytnikow. Jak beda jakies problemy to po naleznosci skarbowe napewno odezwa sie tez do klientow. Byly juz podobne przypadki przy zakupie od posrednikow z Chin na Allegro. Dlatego jak cos kupowac to tylko i wylacznie samemu, na wlasny rachunek nie przez pseudo sklepy i pseudo posrednikow.
@Pirzu: przecież większość gwarancji tak działa, no może oprócz appleowskiej, tylko podpinają to pod "uszkodzenia mechaniczne" spowodowane przez użytkownika i płac za nowe rzeczy i tyle, normalka