Wpis z mikrobloga

@wiesiu2: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

"Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

zipalign [-f] [-v] infile.apk outfile.apk

Zamiast "" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

Pozdrawiam,
Michał
  • 1
Cześć

Zipalign został wprowadzony już po tym jak ostatnio cokolwiek wrzucałem do marketu. Niestety nie mogę Ci pomóc, nie znam jeszcze tego narzędzia. Ostatnio nie mam czasu na programowanie na androida.

pzdr.