Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki Programiści. :)
Mam pytanie.
Idę na egzamin na stanowisko Programista Testów Automatycznych, to będzie w języku C#.

Mam zero doświadczenia w tej branży. Nie mam studiów programistycznych, tak że mogę nie znać niektórych podstaw. Mam podstawy C# z kursu i znam w miarę dobrze ASM i C

1. Czego można się spodziewać na testach na takie stanowisko?
2. Co warto sobie powtórzyć przed testami i rozmową?
3. Jakie oczekiwania finansowe powinienem im zaśpiewać jako junior? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #praca #csharp #pytaniedoeksperta
  • 12
@oldwizzy: W Polsze czy zagranicy ?

Jak Polsza to:

1) Pytań w stylu: "Czy jest Pan gotów pracować przez 3 m-ce za darmo, a potem zobaczymy"?
2) "Jestem nikim, Jestem nikim...."
3) 800 brutto, ale będę robił po godzinach 7 dni w tygodniu i jeszcze na wakacjach.
@maniac83: W polszy rzecz jasna.
Ale takie odpowiedzi jak Twoje odpadają. Cośtam jednak potrafię zaprogramować, tyle że nie mam podstaw ze studiów. I w sumie brak tych podstaw mnie najbardziej martwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@oldwizzy: Telerik i Selenium to chyba dwa najpopularniejsze frameworki do pisania testów automatycznych, więc sądzę, że mógłbyś chociaż obejrzeć jakieś filmiki na necie, jak wygląda tworzenie testów w tych frameworkach, wydaje mi się że to może pomóc :)
@oldwizzy: Jeśli idziesz na testy automatyczne to nie wiem, czy będą Cię pytać o jakieś inne frameworki, ciężko powiedzieć, pewnie mogą zapytać o znajomość LINQ - nie wiem na ile jest przydatny przy testach, ale na pewno jakieś zastosowanie się znajdzie, oczywiście paradygmaty obiektowości - to jest zawsze, a ze smaczków językowych to jedno z najbardziej standardowych pytań to różnica między ref/out :D Aha no i jeśli jest to tester aplikacji
@oldwizzy: mów, że znasz pageobject pattern (no i oczywiście znaj xD), a do tego poczytaj coś o seleniumie, najpewniej to z nim będzie współpracował, ale jeżeli wyskoczą z telerikiem to kwestia przestawienia się nie będzie trudna. Dowiedz się też coś o continuous integration. Jakieś podstawy z baz danych też nie zaszkodzą.

Z własnego doświadczenia: