Wpis z mikrobloga

@Lewo: polecam aplikacje bilkom. Skm masz przez całą dobę co pół godziny albo 45 minut i jeździ z Gdańska Śródmieście albo głównego do Gdyni. Ten hostel jest 10 minut od stacji. Za półtora tygodnia znowu w nim będę.
@Lewo: Raczej SKM. Do ok. 0:30 co jakieś pol godziny napewno kursują , później już gorzej, musiałbyś sprawdzić w internecie. Ogólnie do poruszania się po trójmieście zdecydowanie polecam aplikację jakdojade. Bardzo dobrze ustala trasy, zarówno busami jak i koleją, posiada aktualny rozkład jazdy.
@PanKtos
@Ulica
z jak dojade sam korzystam we Wrocławiu. Chodziło mi bardziej czy trzeba iść na jeden jedyny przystanek przez pół sopotu o 1 w nocy żeby dostać się z powrotem czy nie. Dziękuje za pomoc.
A odnośnie zwiedzenia? Parę razy byłem kiedyś na obozach i z tego co pamiętam to na pewno rynek w Gdańsku, molo + monciak w Sopocie, w Gdyni pewnie port i aquarium ( dziewczyna nigdy nad morzem
@Lewo: piwo polecam w brovarni lub w lubrowie, dobre własne browary.
Jeśli chodzi o zwiedzanie to nie wiem czy jest co, Gdańsk to długa i okolice, motlawa (nad motlawa masz brovarnie), obok głównego masz też takie jakby wzgórze i tam są chyba fortyfikacje czy coś. Możesz skoczyć na Westerplatte, monciak, opera leśna, krzywy domek, ponoc cmentarz żydowski w Sopocie.
@PanKtos: to coś, ta góra nazywa się Gradowa i jest tam bardzo dużo multimedialnych ekspozycji, cała historia Gdańska. Do tego oczywiście świetny widok na tą część miasta. Polecam każdemu kto przyjeżdża do Gdańska i chciałby coś zobaczyć, zwiedzić itp...

Ponadto z punktów widokowych, to polecam pachołek w Oliwie, oraz wieżę kościoła Mariackiego.