Wpis z mikrobloga

W poniedziałek lecę pierwszy raz samolotem, pierwszy raz ogólnie będę na lotnisku i za bardzo nie wiem co tam muszę w ogóle zrobić. Co z bagażem, gdzie iść, kiedy iść. Mam wykupioną opcję wejścia na pokład jako jedna z pierwszych osób, ale też nie wiem czy mnie ktoś wywoła czy sam mam wejść? Pomocy? #firstworldproblems
  • 18
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: pomoge ci

Wchodzisz na lotnisko, na halę odlotów

Przechodzisz przez security dając strażnikowi boarding pass (to coś, co się drukuje)
tam na security wywalasz z torby elektronikę, a z siebie metalowe przedmioty. Oprocz tego buteleczki nie mogą przekraczac jakiśtam malych wartosci (ogarnij w google jakiej bo nie pamietam)

Potem idziesz juz po security do poczekalni i patrzysz sobie na ekranach, który jest twój lot. Patrz po numerze, a nie po
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Jak przyjdziesz to w wielu punktach hali odlotów będą monitory z wyświetlonymi rejsami. Znajdujesz swój lot, patrzysz, gdzie oddać bagaż, oddajesz bagaż, idziesz do bramki wejścia na pokład (była wyświetlona na monitorze). Tam stajesz w kolejce z priorytetem i już.
Pomiędzy oddaniem bagażu a bramką wejścia na pokład czeka się jeszcze kontrola bagażu podręcznego.
Nic się nie bój, na pewno się odnajdziesz.
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: z nadawaniem bagażu nie miałem za dużo styczności, bo zawsze cebula podręczny. Jak lecisz poza unię, to czeka cię też zabawa z celnikiem po security.
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: rzuj gume albo po prostu ruszaj szczeka jakbys rzul. Mi pomoglo.
Okna sa nierowno z rzedami, ale glownie kazdy rzad ma okno - problem tylko w tym ze moze byc za twoim ramieniem albo na szerokosci nog. Zdarza sie tez ze bedzie idealnie przy twarzy ale nie zawsze ;)
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: to spoko, pamiętaj mimo wszystko, zebyś w podręcznym nie przesadził z gabarytami, bo co nie lecę to znajdują się Janusze, którzy się aferują, bo wzięli bagażnik od samochodu zamiast plecaka.
  • Odpowiedz
@Nuuk: szukałem też info odnośnie wymiarów rejestrowanego w wizzair i w sumie znalazłem tylko, że nie może przekraczać tam 1,5m x 1,5m x 1m chyba, czyli w sumie to szafę mogę ze sobą zabrać nawet.
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Generalnie podsumowując
1. Zrób odprawę online
2. Przejdź przez security z odpowiednią ilością butelek
3. Przejdź do gate'u
4. okaż boarding pass i paszport/dowód
5. leć

No i bagaż nadaj gdzieśtam w międzyczasie (nie wiem w którym miejscu mówiąć szczerze)
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Bagaż rejestrowany nadajesz przed przejściem przez security, na monitorze będziesz miał numer stanowiska, które obsługuje Twój lot.
Na ok. 30-45 min. przed odlotem na monitorze pojawi się numer bramki prowadzącej do samolotu.
WizzAir Priority ma po prostu osobną kolejkę już po przejściu security i jest ona puszczana jako pierwsza.
Jak jesteś z bagażem rejestrowanym to bądź ok. 1 godz.przed odlotem.Ale jako, że lecisz pierwszy raz, to możesz być 1,5-2 godz.
  • Odpowiedz