Wpis z mikrobloga

#dieta #odchudzanie

Szukam jadłospisu między 1500 a 2000 kcal. Dodam że nie cierpię gotowania i najchętniej bym tego nigdy nie robił. Dlatego wszystko co zaproponujecie nie powinno wymagać przygotowywania posiłku w stopni bardziej zaawansowanym niż ugotowanie mrożonych warzywek. Chodzę do pracy i śniadanie musi być jak najprostsze w wykonaniu.
  • 17
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: umm trochę Cię zmartwię, ale dieta wymaga czasu. Ja sam często wieczorami spędzam po godzinę/dwie, żeby przygotować sobie jedzenie na następny dzień. Obiady gotuj sobie na 2-3 dni będzie Ci wygodniej.

Mój jadłospis z dzisiaj:
Śniadanie - trzy kromki chleba orkiszowego z twarożkiem wymieszanym z dżemem porzeczkowym nisko słodzonym
Obiad - Ryż brązowy, kurczak pokrojony w kostkę, warzywa orientalne na patelnie, wszystko przyprawione curry
Kolacja - Ciemna bułka i kilka
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: Masz w pracy lodówkę? To kup łososia (ale nie tego kanapkowego gdzie jest cukier w składzie) i zjedz z bułką ciemnoziarnistą (polecam te w kształcie rombów, wydają się najlepsze). Albo serek kanapkowy plus awokado (tłuszcz nasyci Cię na dłużej).
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: będzie ciężko. Staraj się nie jeść przetworzonych rzeczy typu parówki, pasztety itp. Najlepiej jakbyś wstał wcześniej te 20 minut i po kłopocie :) Zawsze możesz zjeść jakąś bułkę grahamkę z wędlina z kurczaka/indyka i jakimiś warzywami.
Albo serek grani i wafle ryżowe! :D to w biedrze dostaniesz na bank.
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: Lepsze taka niż to białe napompowane badziewie. Albo jak pisze Ci @n0rex: wstan 20 minut wcześniej, zrób sobie jajecznicę na boczku. Ale nie dojadaj chlebem. Taka porcja bialka i tłuszczu na dzień dobry potrzyma Cię sytym co najmniej do obiadu.
  • Odpowiedz
@sakfa: piwo to puste kalorie. Za mało substancji odżywczych, witamin itp :P Mój cumpel raz na woodstocku pił same browary, nic nie jadł, ani nie pił wody i jak się rano obudził... Z jego opowiadań był bliski zgonu xD nie miał siły podnieść ręki, żeby sięgnąć po butelke wody. Także nie polecam sprawdzania tego w praktyce.
  • Odpowiedz
@Limonene: Domyślam się, ale wciąż, ponieważ wyglądają najlepiej z biedronkowego asortymentu właśnie je wybieram jak mnie przyciśnie na kanapkę z czymś tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: Tygodniowy temat, ale miałem bana(na) :p, więc nie było jak odpowiedzieć. Nie musisz zrobić w 100%, ale może coś z tego weźmiesz dla siebie.

Jeżeli nie lubisz, nie potrafisz gotować, to robisz zakupy:
- kilogramy ryżu, quinoa, kaszy gryczanej
- kilogramy soczewicy
- kilogramy mrożonych warzyw
- kilogramy owoców (w tym kilka jabłek a większość to banany / mango)
- kilogramy suszonych owoców
- kilogramy orzechów (mix, migdały, orzechy nerkowca,
  • Odpowiedz