Wpis z mikrobloga

@tusiatko: trza by zacząć, dlaczemu się tak grzeje... może chłodzenie wypadałoby dawno temu przeczyścić...
lodówka - schłodzisz na chwilę, ale wilgoć się dostanie do wnętrza i efekty różne mogą być; zawinięcie w folię nic nie da ;) Zresztą jak masz mocno rozgrzany i nagle schłodzisz, to teoretycznie masz szansę nawet, że ci płyta popęka i problem się sam rozwiąże...
@guestviewonlypl: On się nagrzewa pewnie dlatego, że nie dość, że mam żar tropików w mieszkaniu, to jeszcze oglądam streaming. Trzymam go na takiej podkładce z wiatraczkiem, ale i tak nie wyrabia, bo słyszę, że chodzi wiatrak w nim. Normalnie to nie słychać jak chodzi... Zaraz skończę program i wyłączę streaming... -_-
@d_____b: No trzymam go na takiej podkładce co ją podłączasz kablem usb i chłodzi laptoka wiatrakiem, ale niewiele to daje... Chociaż pewnie bez tego to nagrzałby się do czerwoności.
@tusiatko: lepiej daj mu dziś wolne... jeszcze jak masz pecha i posiadasz np osprzęt typu HP czy Fujitsu/siemens to masz ogromne szanse, że ci się odlutuje szybciej mostek i laptok powie papa... potem niepotrzebne koszta a i tak naprawy są tylko żeby sprzedać zaraz na allegro; jak się przegrzewa to lepiej odpuść; ewentualnie idź do piwnicy :D tam może zimno :D
@tusiatko: ...może masz jeszcze odpalone coś, co go zarzyna? jakiś antywirus zbyt ambitny? zobacz sobie na listę procesów, co pracuje i ile zżera %CPU; można tymczasowo powyłączać niektóre co by laptop miał mniej do roboty;
baterię też wyjmij i jedź na samym zasilaczu - ona się ładując też grzeje i dogrzewa resztę;
antywirusy i inne zbędne programy powyłączaj jeśli widzisz, że 'gotują' komputer, może sam wtedy streaming jeszcze nie zgrzeje go
teraz doczytałem... cóż, jabłka zawsze mnie irytowały ze wzgl obsługi i ograniczeń... ale dziś ci odpuszczę ;) wystarczy że masz jabłko :) :P
no i w tym przypadku wyjęcie baterii itp dodatki niestety odpadają...
tam także jak za dobrze przegrzejesz to elektronika może źle skończyć, więc lepiej nic na siłę;
jeśli masz poodpalane pierdyliard aplikacji :D czy stron www gdzie skrypty mogą też zarzynać CPU,
to lepiej puścić sam ten streaming a
@guestviewonlypl: Mam jeden pokój, w którym jest klima, ale nie ma telewizora -- A ja chciałam sobie zapuścić youtube'a do sprzątania. Wyłączyłam go na kilka minut, narazie chodzi cicho. Tyle, że nadal ciepły jest. Najwyżej go wezmę na godzinę do pokoju z klimą, co by się nieco ochłodził :P Wczoraj już miałam święto lenia, cały dzień mnie nie było. Poza tym nie zanosi się na ochłodzenie, więc trzeba z tym