Wpis z mikrobloga

#budownictwo

Majstry, mam do wymalowania pomieszczenie które jest już wymalowane (na ciemny granatowy kolor). Chce zrobić tam jasne kolory. Jak sprawa ma się z malowaniem za kaloryferami, lepiej je ściągnąć, czy da się w inny sposób? Aby przejść z granatu np. do jasnego koloru wystarczy przeszpachlować, papier ścierny i standardowa procedura malowania? Jakieś dodatkowe porady na pierwsze malowanie?
  • 12
@campleo: Ściany mogą być pokryte kurzem lub tłuszczem (szczególnie w kuchniach). Warto najpierw przemalować je gruntem. Dzięki temu farba będzie lepiej kryła malowaną powierzchnię, a ewentualny kurz zwiąże i przyklejony będzie przez grunt (gdybyś malował bezpośrednio farbą mogłyby pojawiać się smugi i lekkie odbarwienia). Do malowania za kaloryferami i trudno dostępnych miejscach są odpowiednie pędzle o wygiętej końcówce. Możesz bawić się w szpachlowanie, ale nie jest to konieczne. Przemaluj gruntem, poczekaj
@genz: @NYCBronx: Ok, czyli na początek zabezpieczyć wszystko (podłogi, listwy, kontakty, grzeniki, parapety, okna), później od razu gruntowanie i odczekać, później zacząć od sufitów, rogów ścian i jechać do dołu farbą? Coś jeszcze? :)
Teraz w weekend będa upłały po 30 stopni, dobrze farba zaschnie czy lepiej odczekać bo wilgotność może być duża.
@genz:
@campleo: w stanach malowalem glownie farbami benjamin moore. Zaraz po pierwszej warstwie mozna bylo malowac druga. Wrocilem do polski i tesc mnie poprosil bym pomalowal mu korytarze w domu. Jednak kupil najtansze farby. Nie gruntowalem bo malowalem na ten sam kolor. Malowalem druga warstwe gdy tylko czulem ze pierwsza jest sucha. Niestety malowac musialem 3 razy aby ladnie pokryc.
Nastepnego dnia kolega ktory robi wykonczeniowke w polsce powiedzial mi
@campleo: Jak na moje amatorskie oko, tak. Aczkolwiek nie malowałbym osobno krawędzi, a później ściany jeśli masz dużą powierzchnię do pomalowania. Mogą pojawić się miejsca, w których farba zdąży przeschnąć i będzie to wyglądało tak jakbyś 2x pomalował (2 warstwy), a raczej chcesz uzyskać jednolitą barwę (wyjdzie w praniu ;)). Jeśli malujesz wałkiem to starasz się wykonywać ruchy po całej długości tak aby nie było widać "łączeń". Jeśli nie jesteś jakimś
Pobierz genz - @campleo: Jak na moje amatorskie oko, tak. Aczkolwiek nie malowałbym osobno kr...
źródło: comment_FVBrbMAUfaSHn06ZqawpCFvbpKbn8EDl.jpg