Wpis z mikrobloga

To jest już jednak chamstwo. Przed chwilą na TVP Info pokazali praktycznie cały odcinek #!$%@?ów na zasadzie "o jaki fajny filmik w necie". Nie wspomnieli ani nie podpisali w ogóle autorów. A źródło: youtube. Teraz pokazują jakiś tam inny filmik.

#!$%@?ąc od #!$%@?ów (i opinii o ich twórczości) to jednak kolesie tworzą własne materiały, a tv sobie go pokazuje nawet nie wspominając o autorach. A jak ktoś wrzuci coś z tv do neta to od razu usuwajo bo prawa autorskie hurr durr.

#tvpinfo #oszukujo #telewizjaklamie ##!$%@?
paszosky - To jest już jednak chamstwo. Przed chwilą na TVP Info pokazali praktycznie...

źródło: comment_C0mmAB2wPS2ohe6rAE8PnZvgBy7ozOAh.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@pacho: ok poprawiłem, bo też nie lubię takich angielskich słówek. A wpisałem dlatego, ze jakoś wydawało mi się, że "content" jest szerszym pojęciem niż "materiał", bo nie chodzi mi o jeden konkretny filmik.
  • Odpowiedz
@paszosky: @gurnik: @Blaskun: @nilfheimsan: You Tube to nie cały internet tak jak TVP jest całą telewizją. Jak #!$%@? założą sobie własny kanał zamiast korzystać z You Tuba to wtedy będą podpisywani własnym logiem. Na razie to You Tube im płaci za odsłony. Można powiedzieć, że mają tam swój program tak jak dajmy na to Makłowicz ma program w TVP (albo w innej telewizji).
  • Odpowiedz
@gurnik: @uzytkownik_z_nazwa: @nilfheimsan: @paszosky:

8. Prawa, na które użytkownik udziela licencji

8.1 Przesyłając do YouTube lub zamieszczając w jego witrynach Treści, użytkownik udziela:

YouTube nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej, zbywalnej licencji (z prawem sublicencji) na korzystanie z Treści, powielanie takich Treści, ich rozpowszechnianie, opracowywanie na ich podstawie utworów zależnych, ich wystawianie bądź wykonywanie w związku ze świadczeniem Usług i prowadzeniem działalności YouTube, w tym m.in.
  • Odpowiedz
@paszosky: Też to dziś przed pracą zauważyłem. Cały odcinek puścili i podjarani jakby sami to zrobili. Na miejscu #!$%@?ów bym coś z tym zrobił, że nie podali adresu do ich kanału. A #!$%@? usuwają swoje denne materiały z YT jak leci.
  • Odpowiedz
YouTube nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej, zbywalnej licencji


@ly000: LICENCJI.
Tak samo jak ty kupując Photoshopa nie jesteś właścicielem ani autorem tego programu, a jedynie LICENCJI.
Youtube ma licencję na zamieszczone przez ciebie materiały, ale nie ma do nich praw autorskich ani własnościowych.
  • Odpowiedz