Wpis z mikrobloga

@saint: Ech, żebyś miał pojęcie jak dobrze gazuje się te silniki. A może właśnie dlatego ich stać na te auta, bo mają mózgi i nie przepłacają za pb95 jeśli można tankować znacznie tańszy gaz?
  • Odpowiedz
Ja sobie radosnie jezdze v8 na codzien. W trasie pale ~18 lpg, co wychodzi jakies ~32 brutto/100 km.
Czyli jakies 6,5 On/Pb. ( )

Od tego legalnie odliczam sobie VAT i dochodowy. Wychodzi w okolicach 20 zeta za 100 km.
I 260KM pod butem. Targujcie z tym.
  • Odpowiedz
@amoook:
Stary, mylisz się tym że instalacja nie wpływa negatywnie na silnik. OTÓŻ WPŁYWA!. LPG jest to jeden z brudnych i suchych gazów. Codziennie słyszę na parkingu przed pracą jak ludzie odpalają swoje bolidy z LPG, nie porównując z samochodami z silnikami benzynowymi.
LPG w szybkim tempie wypala gniazda zaworowe, układy wydechowe robią się jak szwajcarski ser. Druga sprawa jest taka, że często można zobaczyć jak z układu wydechowego leci sznurkiem woda, więc sam widzisz co jest wtryskiwane do komory spalania.

A przy odsprzedaży za samochód z LPG dostaniesz i wiele mniej pieniędzy niż za samochód bez
  • Odpowiedz
@Konfucjusz: chociaż o mi o to wyżej, a artykuł o bmw był jako dodatkowa lektura. Różnica taka że artykuł z Onet jest zbiorem wyników testów i możesz sobie poszukać informacji o poszczególnych testach. Za takie brednie które piszesz i wysyłasz (bez jakiegokolwiek odzwierciedlenia w prawdziwym świecie) powinieneś dostać karę na komputer tak z dobry tydzień. Sam jeżdżę na gazie od roku 2006 i jedyny problem przez 9 lat związany z
  • Odpowiedz
@Konfucjusz: a po co męczyć silnik odpalając na gazie? Ja w motorze 2,4 założyłem gaz, koszt 3,600 sekwencja BRC na trasie przy +/- 180 spalało mi 12l benzyny, gaz mam trochę przykręcony tracę z 20koni, ale przy 200 pali mi średnio 11l gazu. przy bardzo przepisowej jeździe spala poniżej 10. Gaz niszy silnik? zdaje ci się. podrzebuje on tylko mocnej iskry do zapłonu i wskazane jest częstsze mienianie świec i
  • Odpowiedz