Wpis z mikrobloga

Kolejna część kursu #arduino z #forbot - tym razem wincyj o serwach i UART.
Na koniec budujemy analogowy wskaźnik i sobie machamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://forbot.pl/blog/artykuly/programowanie/kurs-arduino-6-kontynuacja-uart-serwomechanizmy-id7520

Zapraszam do spędzania letnich wieczorów z Arduino i Forbot( ͡ ͜ʖ ͡)

#elektronika #majsterkowanie #elektronikadiy #diy
Forbot - Kolejna część kursu #arduino z #forbot - tym razem wincyj o serwach i UART.
...

źródło: comment_ZL60NRWyvdKgXivKpHC9jBpLWAVHbCDk.gif

Pobierz
  • 10
@Forbot: No tak tylko że wskaźnik analogowy ma nieskończenie wiele wskazywanych wyświetlanych wielkości. np. klasyczny stary amperomierz analogowy, który bazuje na wytwarzaniu strumienia elektrycznego (poruszanie wskazówką) za pomocą cewek itd. Jeżeli z procka sterujemy wychyleniem wskazówki np. od 0 do 255 to mamy przecież ograniczoną ilość wartości. Czyli jest to wskaźnik wychyłowy ale nie stricte analogowy.
@Forbot: No ja czaję że chodzi o stylówę i wygląd, ale są ludzie "analogofile", którzy by się zdenerwowali. Szanuję analogówkę więc chciałem tylko podkreślić kwestię nazewnictwa.

@przech: P.S. Oczywiście chodziło mi o strumień magnetyczny, a nie elektryczny.
@przech: Niby masz racje ale jako teoretyk. Praktycznie to zależy. Jeśli masz raptem 4 kroki wskazówki na jedną podziałkę na tarczy ro niby masz sterowanie ograniczone ale nadal precyzyjniejsze niż można odczytać z tarczy, bo przyjmuje się, że możesz podać wynik pomiaru z dokładnością do połowy minimalnej, zaznaczonej na tarczy podziałki.