Wpis z mikrobloga

@Kramarz: o kurde, mój drugi zlutowany w życiu układ, włącznik-klaskacz ;D
Podlutuj się z kabelkami do styków przekaźnika - st1 i st2 - a z drugiej strony do obu stron włącznika lampki ;)
  • Odpowiedz
@StefanEm: @Bianconero: @Kapral_Marchewa: kumam, czyli żeby to było na stałe wpięte do gniazdka, to dokupić jeszcze zasilacz 12v przeciądz go, podlutować do + i - i wpiąć do gniazdka, i bedzie śmigać na klaśnięcie?
Przepraszam za pewnie trywialne i głupie pytania, ale zielony jak ufoludek jestem w tym temacie, a nie chce czegoś spieprzyć
@lubiesamsiebie: SKISŁEM
  • Odpowiedz
@Kramarz: Tak, tylko pamiętaj żeby na ST1 ST2 była faza, z przewodem neutralnym też będzie działać, ale wtedy nawet w stanie wyłączenia będzie na lampce napięcie.
  • Odpowiedz
@Kramarz: Zasilacz 12V potrzebujesz do zasilania tego układu. Kupujesz taki zasilacz, odcinasz końcówkę i lutujesz do + i - zachowując poprawną polaryzację.
Następnie, rozcinasz przewód od lampki i jeden koniec brązowego przewodu wpinasz do st1, a drugą końcówkę brązowego przewodu do st2 - niebieski przewód pozostaje bez zmian.
  • Odpowiedz
@conel: i do gniazdka podpięty jest i zasilacz, i kabel od lampki z nieprzeciętym niebieskim kablem i wpiętym pomiędzy brązowe tym układem, dobrze zrozumiałem?
  • Odpowiedz