Wpis z mikrobloga

@enforcer: jeszcze ciekawostka:

Pod koniec listopada 1941 roku, podczas seansu spirytystycznego w Portsmouth znane medium Helen Duncan z Callander w Szkocji, powiedziała, że miała kontakt z duchem poległego marynarza, który miał powiedzieć, że jego jednostka, pancernik HMS "Barham", został niedawno zatopiony. Helen Duncan nie została aresztowana wtedy, lecz później, gdy podejrzliwi oficerowie kontrwywiadu, dowiedziawszy się o tamtym seansie, zaczęli obawiać się, że Duncan może ujawnić szczegóły planu lądowania w Normandii. Została
  • Odpowiedz
@e_mati: nie znam się, ale tyle ognia (w późniejszej fazie wybuchu) po wywaleniu kotłów? Myślałem, że wybuch maszynowni to tylko gwałtowne rozprężenie i tyle, bez dalszych fajerwerków.

Polska wiki twierdzi, że to wybuch amunicji do dział 380mm, angielska, że to jeden z największych konwencjonalnych wybuchów uwiecznionych na filmie.

Zakładam, że nikt nie powinien przeżyć takiej eksplozji? W sensie, ludzie w pobliżu powinni zostać zabici przez falę uderzeniową? Zastanawiało mnie zawsze, jak
  • Odpowiedz
@e_mati: Ale co ma zalanie komina do rzeczy? Faktycznie zbiega się to w czasie, ale nie wydaje mi się, żeby mogło to mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
@enforcer: ale ja nie podkradam Ci tematu i moje to nie jest wpis tylko komentarz dla ułatwienia ogladajacym Twoj wątek prowadzacy bezposrednio do filmu.
Co do transferu to mylisz sie, przeciez trzeba zaladowac na nowo strone która podałes jako link , moja wersja juz osadza film w Twoim wpisie i kto chce ten kliknie i bez przeladowania strony odpali film i oszczędza ~300kB

z mojej strony EOT bo offtopujemy
maxPL - @enforcer: ale ja nie podkradam Ci tematu i moje to nie jest wpis tylko komen...

źródło: comment_dFtAKDe9ZroyVFM4HIqRDZ2cRxIdjk7e.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@maxPL: jak już chcesz być taki oszczędny to czemu wrzucasz do wpisu (w którym jest gif przerobiony na gfycat'a żeby oszczędzić transfer) filmik w hd?
  • Odpowiedz