Wpis z mikrobloga

Dostaję dużo maili z firm, które w jakiś sposób weszły w posiadanie moich danych. Czy macie jakiś szablon maila, który mogę napisać do ttych firm, żeby mnie wykasowali z bazy danych i żeby zaprzestali wysyłania do mnie informacji handlowych? Taki mail, żeby później ewentualnie można było podać sprawę do sądu za bezprawne korzystanie z danych osobowych?
Druga sprawa, to czy email do mnie, to są już dane osobowe, czy jeszcze nie?

#prawo #it #spam
  • 3
@beniamin-k: to zależy co Ci wysyłają.. Ale jeśli podbiega to pod 'niezamówiąną informację handlową' to nie mają do tego prawa, chyba że prowadzisz firmę i jest to adres firmowy.

Szablon?
Proszę o informacje gdzie oraz kiedy wyraziłem zgodę na otrzymywanie od Państwa informacji handlowych.
Jednocześnie wycofuję wydaną zgodę oraz żądam natychmiastowego zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych (w tym adresu email) oraz potwierdzenie faktu skasowania przez Państwa moich danych.
Nie mam firmy, raczej się nie rejestruję na spam-stronach, jak jest unsubscribe, to klikam, tutaj dostałem jakiś spam od zdalnyadmin.eu właśnie tak jak napisał @husky83. "niezamówiona informacja handlowa" - to jest chyba własnie zwrot, od którego mogę zacząć szukać.