Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest problem. Musiałem zmienic komputer i zainstalowałem od nowa Miktex i Texmaker. Ale mam problem, bo update z miktexa widzi tylko jeden serwer, i nie mogę ściągnąć pakietu, który mnie interesuje, przez co jestem wczarnej dupie. Czy ktoś może mi pomoc? #latex #tex #matematyka #fizyka
  • 6
  • Odpowiedz
@majas: przy próbie ręcznej instalacji, to jest kompilacji pliku xcolor.inf wywala mi błąd
--------------------------- Błąd --------------------------- Wykonanie polecenia jest niemożliwe. pdflatex -synctex=1 -interaction=nonstopmode %.tex --------------------------- OK ---------------------------
  • Odpowiedz
@Marpop: ja już 3 godziny siedziałem i nie mogłem uruchomić tego wszystkiego. Wróciłem z bólem do powerpointa i nie mogę siedoczekać powrotu swojego kompuetra. Z drugiej strony zaczynam się bać go wymieniać na nowy, bo instalacja i konfiguracja zajmie mi 3 dni...
  • Odpowiedz
@majas: no, tak to jest

z ciekawości: co robisz w tex co możesz w powerpoint?

ja robie wszelkie sprawka, prace, cv
prezentacje też lepiej wychodzą?

lepiej pewnie tak, bo wszystko lepiej wychodzi, ale przynajmniej mi zajmuje to znacznie więcej czasu
  • Odpowiedz
@Marpop: właśnie teraz robiłem prezentację. Jak już się ogarnie jak pisać, to wychodzi całkiem nieźle, bardzo spójnie i estetycznie. Wszystko równioutko, porządnie rozmieszczone, no i jakoś pisanie w texu wydaje mi się wygodniejsze od klikania. Sprawka, prace i inne dokumenty pisane to u mnie teraz bez texa się nie obejdzie ;)
@urotsukidoji: tak, robiłem przez admina wszystko, zaktualizowałem przez update i wszystko szlag trafił.
  • Odpowiedz