Wpis z mikrobloga

@Mulek05: 1) ściągnij plik .tar.gz

2) otwórz go w menedżerze archiwów (Firefox ci powinien sam to zaproponować przy ściąganiu)

3) w archiwum zobaczysz katalog GmoteServerLinux2.0.0 - wypakuj go gdziekolwiek (np. do swojego katalogu domowego)

4) żeby uruchomić program, wejdź do katalogu który wypakowałeś i odpal plik GmoteServer.sh

Uwaga: nie testowałem czy działa!
@Mulek05: Bo jak dwuklikniesz na ten plik, to powinno cie zapytac, czy go wyswietlic, czy uruchomic - musisz wybrac "uruchom".

Jezeli cie nie pyta o to, czy uruchomic, to moze plik nie jest ustawiony jako wykonywalny.

Kliknij prawym klawiszem na plik, wybierz "właściwości" i "uprawnienia". Tam powinieneś mieć checkboxa "zezwól na wykonanie".
@raj: nie mogę tego zaznaczyć, jak klikam w to, pokazuje się "ptaszek" ale po sekundzie sam znika... Szukałem informacji na ten temat i według nich zaktualizowałem jave, zainstalowałem vlc i powinno być dobrze ale nie jest...:(
nie mogę tego zaznaczyć, jak klikam w to, pokazuje się "ptaszek" ale po sekundzie sam znika


@Mulek05: dziwne... niby dlaczego miałby znikać?

Ja bym w takim razie próbował z konsoli zobaczyć, co się dzieje.

Znajdź sobie w menu terminal (powinien byc w akcesoriach) i go uruchom. Jeżeli katalog GmoteServerLinux2.0.0 masz w swoim katalogu domowym to wpisz komendę "cd GmoteServerLinux2.0.0" - jeżeli nie to musisz wpisac pełna ścieżkę po "cd". Potem wpisz
@raj: Już mam to zrobione, pół dnia się męczyłem i udało mi się odpalić program ale nie mogę go połączyć z telefonem. Wiesz może jak w ubuntu 11.10 zmienić ustawienia firewall? Dodam że na tym samym kompie na windowsie działa bez problemu...
@raj: Nie wiem ale serwer na ubuntu niby działa ale gdy próbuję się połączyć wyskakuje mi 'Connection problem' mimo że wpisuję prawidłowe ip i urządzenia są podłączone w jednej sieci...

na stronie gmote piszą (co prawda o wersji windowsowej ale zawsze) żeby to sprawdzić
@Mulek05: To już są takie detale, w których bez sprawdzenia tego dokładnie na twoim komputerze nic sie nie da powiedzieć... Musisz znaleźć w swoim otoczeniu kogoś, kto się trochę zna na Linuksie i niech ci zajrzy...

Sam program może być coś nie w porządku i wymagac jakiejś drobnej poprawki żeby zadziałał, bo widac ze wersja w jakiej jest udostepniany jest trochę prowizoryczna...
@raj: Gdy otwieram to przez terminal, pokazuje się coś takiego mimo że mam najświeższą wersje vlc.

Dzięki za pomoc, będę szukał dalej jutro, teraz trza iść spać bo na 7.00 do roboty... nq
@Mulek05: To oznacza że program próbuje szukac bibliotek VLC w innym miejscu niż sa zainstalowane.

Zapewne mozna mu jakoś wskazać gdzie ma szukac, ale nie mam pojęcia jak - może cos jest napisane w dokumentacji...