Wpis z mikrobloga

  • 0
@Redami: Zainstaluj Cerberusa i jeszcze nie otwieraj go. Uruchom apkę do konwersji i skonwertuj Cerberusa.

Po skończeniu możesz już skonfigurować Cerberusa i dodać go administratorów urządzenia.
  • Odpowiedz
@Volki: Mam pytanie, bo chyba widzę dziury w mej logice... Co mi daje wrzucenie cerberusa w aplikacje systemową, jak za pomocą Titanum mogę go usunąć bez problemu?
  • Odpowiedz
  • 1
@Redami: Konwersja na apkę systemową oznacza, że apka jest przenoszona z partycji /data/app do /system/app.

Factory reset/Wipe data (przywracanie do ustawień fabrycznych) wymazuje jedynie partycję z danymi użytkownika (/data/app).

A to że inną apką możesz usunąć Cerberusa, to dlatego że przecież działasz z uprawnieniami roota.
  • Odpowiedz
  • 0
@Redami: Jak ktoś ma fizyczny dostęp do telefonu, to nie można go zabezpieczyć w 100%.

Możesz cofnąć roota, ale wtedy Cerberus będzie miał ograniczone działanie.

Możesz też usunąć TB i liczyć na to, że złodziej nie ma pojęcia jak usunąć Cerberusa.
  • Odpowiedz
@Volki: Udało mi się co nieco zdziałać. Jeśli wszytsko dobrze ustawiłem to cerberus ma przyznanego roota z automatu, a titanum musi pytać o zgodę. Wtedy muszę podać PIN, by mu przyznać. Póki co mam problem z lokalizacją. Nie działa ;x
  • Odpowiedz