Wpis z mikrobloga

@anonim1133: Niby wychodzi na to samo, pomoc została udzielona, tego nie neguję.
Jednak nie mogę wyzbyć się przekonania że cicha pomoc jest znacznie piękniejsza od tej pokazowej i tym sposobem wydaje mi się znacznie cenniejsza. A jak ktoś pomoże tylko po to żeby się pochwalić, to oczywiście dobrze że pomógł, ale dla mnie już tak pięknie i bezinteresownie to nie wygląda.
cicha pomoc jest znacznie piękniejsza od tej pokazowe


@bykubyk: Pewnie lepiej znaczy o osobie, kiedy takiej pomocy udziela. Ale czy ta udzielona tylko dla poklasku jest mniej cenna? Nie powiedział bym.
Jak ktoś udziela Ci pomocy której bardzo potrzebujesz to jesteś mu wdzięczny, czemu by nie pozwolić mu przy okazji podbudować sobie ego? Wszyscy zadowoleni, nikt nie cierpi :)
@anonim1133: Masz rację, chyba lepiej to rozpatrywać nie w kwestii "jakości pomocy", ale jako świadectwie danej osoby. Chociaż ta cicha pomoc znana będzie tylko tym których ona dotyczy. Mam nadzieję że takich cichych dobrych ludzi jest trochę na tym świecie.
@bykubyk: pewnie trochę wyjdę na katola ale chyba tak nawet w biblii jest napisane, że jak komuś pomożesz w tak jak to ująłeś, cichy sposób, to ci się to zwróci, jak ta pomoc będzie dla poklasku to już otrzymałeś nagrodę( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Filem00n:

Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja.

~Mat 6:3

Tak, w sumie na podstawie tego zacząłem się zastanawiać, tylko tu nie ma nic o nagrodzie, czyli wychodzi całkiem idealistycznie.
edit
Chociaż w następnym wersie jest trochę dyskusyjne sformułowanie

Aby twoja jałmużna była ukryta, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.


@anonim1133: To co mam przestać myśleć i filozofować sobie w
@bykubyk: dla zainteresowanych to chodzi mi o ten fragment

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.


według mnie to chodzi o to, że pomagasz bo tak trzeba, że jak chcesz pomóc to nie myślisz o tym, że za to będą ludzie na ciebie lepiej patrzeć, no i oczywiście potem nie