Wpis z mikrobloga

Wrzucam jako osobny wpis, żeby więcej osób zobaczyło i łatwiej było komentować, bo w tamtym wpisie komentowane są też inne prace.

Napisy zaproponowane przez innych Mirków, ja zająłem się tylko grafiką (sugestie do grafiki też były:).

Czekam jeszcze na propozycje odnośnie dolnego napisu - podobno jest mało czytelny. Jednak chciałbym zachować formę - adres www razem z "German death camps".

#zbieramynabillboard
FarmazonowyMsciciel - Wrzucam jako osobny wpis, żeby więcej osób zobaczyło i łatwiej ...

źródło: comment_K7jeJyBhAFqjr0GV7UBCN0KEhEYaydS4.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: Jedyne do czego mogę się przyczepić to nazista z pistoletem i podpis "german". To może być największy problem całej kampanii i wystąpi w mediach jako kłamstwo. Powód? Anschluss. Nazistami byli też austriacy.

Nie chcę wprowadzać fermentu, ale szwab z nazi opaską i podpis "nazi german death camps" byłby najodpowiedniejszy. Opaska polska ślicznie wygląda. Mogę coś pomóc w razie czego tylko dej .svg ;)
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: pod względem graficznym jest chyba najbliżej ideału. Jedynie Germandeathcamp mogłoby być napisane kolorem czerwonym - by jeszcze bardziej rzucało się w oczy i jednocześnie było powiązane ze strzelającym.
  • Odpowiedz
Nazistami byli też austriacy.


@Zatwardzenie: tak samo w obozach w okupowanej Polsce nie ginęli sami Polacy - a dlaczego w zagranicznej prasie używany jest zwrot "polskie obozy koncentracyjne"? Ignorancja za ignorancję.

To jest bardzo kontrowersyjna kwestia... i taka powinna być! Niech zrobi się o tym głośno, niech wywoła dyskusję na temat tego czyje to były obozy. Łatwiej będzie tłumaczyć, dlaczego były niemieckie nazistowskie, niż dlaczego nie były polskie.
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: poprawa forma to "do not mistake the murderer for the victim" link

a i jeszcze moim skromnym zdaniem "Polish death camps" nie powinno się pojawiać nawet skreślone, bo przeczytanie tego epitetu powoduje utrwalenie w świadomości takiego zespołu słów. uważam, że lepiej byłoby napisać:

German death camps
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel:
odnośnie napisu spróbuj z dużej trzy litery tak jak tutaj "GermanDeathCamps"
2. Popieram pomysł usunięcia napisu sugerujacego że Obozy były nasze.
3. Napis " Death Camps were GERMAN" lub " Death Camps were GERMAN not polish"
4. Super robota.
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: w mojej ocenie napis POLISH DEATH CAMPS powinien pozostać, żeby bylo wiadomo o co walczymy i czemu się sprzeciwiamy

z drugiej strony powinniśmy usunąć GERMAN DEATH CAMPS bo wtedy nie było Niemiec, tylko III Rzesza lub NAZI GERMANY

Uzycie sformułowania GERMAN DEATH CAMPS stawia znak równości pomiędzy III Rzeszą a obecnymi Niemcami, co jest nieprawdą
Poza tym takim sformułowaniem zrazimy do siebie zwykłych Niemców, a nie o to chodzi. Niemcy powinni sprzyjać naszej kampanii
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: Miło, że się zasugerowałeś. Sądze też że zamiast "The murderer" i "the victim" powinno być Murderers i Victims. Przedrostek "The" ma rolę wyróżniającą, np. rower jest bike ale rower na którym straciłeś dziewictwo i o czym wiedzą wszyscy kumple możesz określać mianem "the bike" bez tłumaczenia o który konkretnie chodzi. Nie jestem lingwistą, jedynie praktykiem więc należałoby dopytać specjalistów ale chyba wiesz o co mi chodzi:).
  • Odpowiedz