Wpis z mikrobloga

@Marmite: Dzięki! Taki zarys ogólny, mam zbudować portal na dependencjach, to akurat mało ważne. Uzyć mam do tego NG1.4(najnowszy) + ES6 (czyli wiadomo Babel comes in).
Chciałem głównie zapytać czy rzeczywiście trzeba wrócić do używania serwisów pod kątem klas, które są wywoływane z new.
Czy poza ES6 import/export potrzebuję coś więcej typu SystemJS, requireJS, czy import/export w zupełności pełnią owe funkcje?
I ogólnie czy jesteś w stanie polecić/rzucić jakimś źródełkiem. z
@vanot: Jak chcesz używać importów/eksportów z ES6 to będzie już trochę trudniej :D aczkolwiek taki projekt też robię (z tym że w TypeScript). Ileż się musiałem namęczyć, żeby to działało, to głowa mała. Ale jestem kontent, bo cały kod jest wolny od angulara, punkty styku są tylko w specjalnie zdefiniowanych plikach, w których są definicje modułów. Reszta to czysty JS.

Chciałem głównie zapytać czy rzeczywiście trzeba wrócić do używania serwisów pod
@Marmite:
Projekt będę opierał konkretnie o NG + Ng material + es6 z babelem.
Pytam bo kurcze chciałem sobie to przećwiczyć na starym prostym projekcie zanim uderzę w ten właściwy kurcze.

Odnośnie klas z serwisami już nevermind, rzeczywiście wyszło jak pytanie z dupy :D

SystemJS ponoć właśnie łączy wszystkie wymienione przez Ciebie rzeczy, amd, require i commonJS, jak to działa? Nie wiem, nie jestem jeszcze na tyle zaawansowany, nie miałem okazji
Projekt będę opierał konkretnie o NG + Ng material + es6 z babelem.

@vanot: Robię teraz dokładnie taki sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli po krótce sam import/export z es6(babelowego) niewiele mi da?

Babel, podobnie jak TypeScript, kompiluje odpowiednio kod z modułami w zależności od ustawionych opcji (a robi to, ponieważ przeglądarki raczej nie obsługują jeszcze modułów ES6. Tutaj są opisane możliwe konfiguracje Babela: https://babeljs.io/docs/usage/modules/ ). Nie
@vanot: Jakbyś coś chciał jeszcze wiedzieć, to wal śmiało. Za dużo czasu spędziłem konfigurując to gówno, żeby teraz pozwalać robić to innym xD jeszcze mogę ci gruntfile'a jakiegoś podesłać albo config karmy, ale to nie dziś.